Zorientuj się na Niepodległą! 

  • 14.09.2018, 10:42
  • Beata Perzanowska
Zorientuj się na Niepodległą!
Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów, Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walki i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni” zapraszają wszystkich do udziału w rowerowej grze terenowej „Zorientuj się na Niepodległą!”.

W sobotę, 22 września, będziemy wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – w duchu zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy, w scenerii kniei Puszczy Augustowskiej ruszymy w trasę, która związana jest walkami na tych terenach, ale i najpiękniejszymi kartami historii Augustowa i Okolic.

Trasę gry oparliśmy na „Szlaku Orła Białego”, który przebiega przez miejsca związane z walką o niepodległość. W ramach zabawy zaplanowaliśmy dwie trasy - rodzinną o długości ok. 14 km oraz dla uczestników indywidualnych i drużyn, o długości ok. 30 km.

Pokonując wybrany przez siebie dystans uczestnicy będą gromadzili informacje o historii regionu i odpowiadali na pytania, na podstawie informacji, które znajdą na szlaku oraz kompletowali pamiątkowe widokówki.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe