Wielkie czytanie na rynku  

  • 13.09.2018, 10:28 (aktualizacja 13.09.2018, 10:39)
  • Beata Perzanowska
Wielkie czytanie na rynku
Przedstawiciele władz samorządowych, ludzie kultury i młodzież szkolna czytała na Rynku Zygmunta Augusta fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wielkie czytanie, przeplatane teatralnymi inscenizacjami odbywało się w sobotę, 7 września, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Beata Perzanowska

W sobotnie popołudnie w centrum miasta zaroiło się od ludzi w strojach z epoki, w której tworzył Stefan Żeromski, a na ustawionej scenie pojawiła się niecodzienna scenografia. To wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. Akcja organizowana jest już od siedmiu lat pod patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku czytano „Przedwiośnie”, dzieło autorstwa Stefana Żeromskiego. W przedsięwzięcie, jak co roku, włączyły się Augustowskie Placówki Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie, które przygotowały augustowskie czytanie. Na Rynku Zygmunta Augusta, pojawili się ludzie kultury, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i powiatowych oraz uczniowie augustowskich szkół, by wspólnie poczytać fragmenty książki Żeromskiego. Nie zabrakło także artystycznej oprawy akcji. Losy Cezarego Baryki i innych bohaterów powieści przedstawiali aktorzy z Teatru Res Humanae, kierowanego przez Bożenę Bendig i Teatru Pneumatycznego, który prowadzi Paweł Leszkowicz.

Powieść Żeromskiego czytało w sumie 48 osób.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (147)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mądrość życiowa
mądrość życiowa 13.09.2018, 21:09
Orzeł wybił kielich z wodą z rąk księcia, za co ten go zabił. Później się okazało, że woda była zatruta. Świetne kazanie było w NSJ o 15.30 w zeszłą niedzielę. Czy zdarzyło się wam po pewnym czasie stwierdzić, że człowiek wobec was szczery chciał dla was dobrze, a wy tego nie doceniliście, zareagowaliście niechęcią do tej osoby, złością?
smutne
smutne 13.09.2018, 21:25
Jestem takim orłem, podcięto mi skrzydła... Do dziś nie umiem się unieść.
wyborca
wyborca 14.09.2018, 08:18
Ciekawe,że w tym miejscu pojawił się ten komentarz. Pewnie więcej jest takich ludzi...

Pozostałe