Setki tysięcy na radców prawnych 

  • 11.09.2018, 19:00 (aktualizacja 11.09.2018 19:15)
  • Krzysztof Przekop
Setki tysięcy na radców prawnych
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1008 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Zaczyna się kampania wyborcza, a my zaczynamy prezentować kandydatów. Warto wiedzieć, na kogo głosować. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem pól paczki papierosów. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia „Przeglądu Powiatowego” i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie. A jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Andrzej Chmielecki to prawnik znany od końca lat dziewięćdziesiątych. Pracował w administracji wojewódzkiej, w kilku samorządach. Był też dyrektorem augustowskiego szpitala. Nie wszędzie pozostawił po sobie dobrą pamięć. Jednak kolejni mocodawcy zwracali się ku niemu w trudnych chwilach. Tak było również w Augustowie. Burmistrz po rozstaniu z komitetem Nasze Miasto pozostał nieco osamotniony, a w pewnym momencie mógł się czuć zaszczuty i zagrożony. Nie dziwi zatem fakt wzmocnienia swojej pozycji poprzez współpracę z dobrym mecenasem. Zaczęło się od tego, że Andrzej Chmielecki usiadł na jednej z sesji rady miasta obok burmistrza i oświadczył, że jego praca podatnika nic nie kosztuje, a jego misja jest tajemnicą. Po krótkim czasie radca Chmielecki został oficjalnie zatrudniony w urzędzie miejskim. Usługi swoje świadczy do dzisiaj. W międzyczasie pracę stracili dotychczasowi prawnicy Beata Kornelius i Sebastian Piekarski. Radny Piotr Piłasiewicz zainteresował się wysokością wynagrodzeń prawników w roku bieżącym i ubiegłym. I wyszły niezłe kwiatki. Niestety dla Wojciecha Walulika wygląda to jak zwykły skok na kasę. I po raz kolejny, podobnie jak z ekspresowym awansem Wojciecha Krzywińskiego, może to być dowód na brak wiary w zwycięstwo burmistrza Walulika w wyborach. Dlatego jego otoczenie garnie, ile zdoła i tak szybko jak to tylko możliwe. Poprosiliśmy kandydatów na burmistrza i obecnego burmistrza o skomentowanie sprawy. Nikt burmistrza nie broni, a on sam nie zdążył nam odpowiedzieć. Artykuł „Setki tysięcy na radców prawnych” jest arcyciekawy i dlatego zachęcam do jego lektury.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Się
Się 13.09.2018, 13:11
Kasa na wybory?
Anka_M.
Anka_M. 13.09.2018, 09:05
Szkoda, że te wybory nie są za tydzień. Jeszcze tyle przez ten czas może Walulik zniszczyć. Serce pęka nad Augustowem. Jeżdżę rowerem, mijam pomniki, świadków historii i płakać się chce, że do tego dopuściliśmy.
Pacjent
Pacjent 12.09.2018, 11:14
Ktoś może przypomnieć jakie osiągnięcia odniósł pan mecenas w kierowniu szpitalem? Chodzi o to co za jego dyrektorowania w szpitalu zostało zrobione. Ciekaw jestem co to za specjalista manager.
szok
szok 12.09.2018, 00:00
Naga prawda o waluliku.
Olał młodych ambitnych i proszę w jaką stronę poszedł. Teraz nikt go nie pilnuje. Hulaj dusza, Za to ma otoczenie pierwszorzędne: Szkiłądź, Krzywińki, Chmielecki
Ludzie to widzą i rozliczą. Co za czasy, dobrze, że blisko do wyborów
Koniec rządu walulika
Precz z PISem
Precz z PISem 11.09.2018, 19:43
... "wyszły niezłe kwiatki. Niestety dla Wojciecha Walulika wygląda to jak zwykły skok na kasę. I po raz kolejny, podobnie jak z ekspresowym awansem Wojciecha Krzywińskiego, może to być dowód na brak wiary w zwycięstwo burmistrza Walulika w wyborach. Dlatego jego otoczenie garnie, ile zdoła i tak szybko jak to tylko możliwe". Wszystko jasne. Oto cały PIS.
emeryt
emeryt 12.09.2018, 12:07
Jestem ciekawy ile kosztowały odszkodowania, koszty sądowe zwolnionych pracowników przez Walulika, może ktoś odpowie.
Ajtpjm
Ajtpjm 11.09.2018, 23:14
Ale jaki pis ? Cń masź na myśli?
Wyborca
Wyborca 12.09.2018, 08:02
A Zieliński poseł PiS to kogo wspiera? Walulik a i spółke
Kto
Kto 12.09.2018, 06:58
A pan Zielinski z ktorym wystepuje wszedzie burmistrz i Krzywinski to nie PIS
wyborca
wyborca 11.09.2018, 21:27
Oczywiście, że pogonimy. Dość już obłudy i krzywdy ludzkiej,j aką wyrządza Walulik i jego świta. Idźmy do urn!

Pozostałe