Białe kimona w ruchu

  • 6.09.2018, 12:48 (aktualizacja 07.09.2018 09:52)
  • Jolanta Wojczulis
Białe kimona w ruchu
Karatecy z Augustowa wraz ze swoim trenerem Waldemarem Matyką przygotowywali się do nowego sezonu podczas szóstej już edycji obozu Entry Camp. Zgrupowanie odbyło się w miejscowości Bardo koło Wrocławia w dniach 26-31 sierpnia.

 

 

Jolanta Wojczulis 

Do Bardo swój kunszt karate szlifować pojechało sześciu zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin oraz ich trener Waldemar Matyka. Wśród młodych sportowców byli Adam Kawka, Jakub Tomkiewicz, Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik, Dominik Faszczewski, Szymon Zawadzki oraz Szymon Milanowski. Gościem specjalnym tej edycji był Djema Belkhodja z Francji - aktualny vice Mistrz Świata Open. Obozowicze przyjechali do Augustowa bogatsi o nowe doświadczenia i pełni werwy do dalszych wymagających treningów.

-Mieliśmy ciekawe ćwiczenia z Sylwestrem Sypnień, trenerem kadry narodowej, który zafundował nam kilka zmian w treningu wytrzymałościowym. Po za tym dorzucił trochę czasu do ćwiczeń co z pewnością przełoży się na naszą wydolność –mówi Waldemar Matyka. –Ponadto mieliśmy też możliwość szkolić się z nowych zasad oraz ulubionych technik sensei'a Djema Belkhodja

Podczas obozu jego uczestnicy nie tylko ciężko trenowali, ale korzystali też z basenu, sauny i odnowy biologicznej. Nie obyło się też bez integracyjnego ogniska i wspólnej gry w piłkę nożną. Był też zorganizowany spływ pontonami rzeką na trasie 15 kilometrów. Nasi zawodnicy pobili rekord na tym dystansie.

Trener oraz jego podopieczni składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Augustowie za dofinansowanie w ramach organizacji czasu wolnego dzieci I młodzieży „Wypoczynek Letni”.

 

Augustowscy karatecy już od września zaczęli nowy sezon treningowy w odnowionej sali. Spotkania treningowe tradycyjnie będą odbywać się w sali augustowskiej pływalni CSiR. Przypomnijmy, że Augustowski Klub Karate Kyokushin jest najbardziej utytułowanym klubem sportów walki w Augustowie. W swoich szeregach ma bowiem bardzo zdolną młodzież, jak choćby Adama Kawkę trenującego w klubie od 16 lat, który w dniach 15-18 sierpnia wziął udział w obozie letnim IKO Summer Camp. Podczas tego zgrupowania przystąpił do egzaminu na stopień mistrzowski 1dan. Dostaliśmy informację, że z Tokyo przyszło potwierdzenie pozytywnego zdania egzaminu na 1 dan. Gratulujemy! To niejedyny czarny pas w AKKK, dwa lata temu czarny pas zdobył klubowy kolega Adama z karate Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin kyokushin Augustów, Marcin Strugulewski.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe