Augustowianie podbili Szelment 

  • 7.09.2018, 05:04 (aktualizacja 07.09.2018 09:54)
  • Jolanta Wojczulis
Augustowianie podbili Szelment
Liczne sukcesy narciarzy wodnych z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta oraz z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Szelmencie.

 

Jolanta Wojczulis

W ubiegły weekend w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie odbyły się nie tylko Mistrzostwa Polski, ale także Puchar Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. W tych dwóch imprezach rywalizowało w sumie ponad 70 narciarzy wodnych, a wśród nich najlepsi Polacy oraz goście z Białorusi, Izraela i Słowacji. Nie zabrakło też augustowian z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta oraz z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie. Zawodnicy o najwyższe laury walczyli w trzech konkurencjach slalomie, jeździe figurowej oraz skokach. Zawodnicy ze Sparty wywalczyli 10 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe, narciarze z MOS zdobyli natomiast 19 medali w tym 6 złotych, 8 srebrnych oraz 5 brązowych.

W tym roku przypadła 10 rocznica utworzenia Ośrodka WOSiRSzelment. W związku z tym przygotowano szereg niespodzianek, między innymi powiększenie Alei Sportu o kolejnych dziewięciu Polskich Olimpijczyków, wśród których nie zabrakło augustowian Adama Wysockiego oraz Marka Twardowskiego. Ponadto na alei znalazły się takie znane nazwiska jak: Irena Szewińska, Grzegorz Lato, Marian Kasprzyk, Wojciech Nowicki, Zygmunt Anczok, Jacek Wszoła oraz Jerzy Rybicki.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe