Wolontariusz mile widziany

  • 8.09.2018, 10:52 (aktualizacja 08.09.2018 11:02)
  • Beata Perzanowska
Wolontariusz mile widziany
Augustowskie hospicjum poszukuje wolontariuszy. Placówka działa od 17 lat i opiekuje się około 40 pacjentami z chorobami przewlekłymi i będącymi w stanie paliatywnym.

Beata Perzanowska

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie funkcjonuje od 1 września 2001 roku. Od tej pory opiekuje się ludźmi z chorobami przewlekłymi.

-Hospicjum to ośrodek wspierający rodziny borykające się z problemem opieki nad osobami chorymi przewlekle bądź paliatywnie. Czasami troska rodziny jest niewystarczająca i chory wymaga specjalistycznych urządzeń i postępowania. Zdarza się, że jest samotny. Proces zdrowienia jest złożony, tak jak każdy z nas. Ważny jest sens życia i motywacja. Dużą rolę odgrywa tzw. ,,osoba znaczna’’ – przyjaciel, ktoś komu na nas zależy -mówi Bogumiła Wysocka, pielęgniarka z hospicjum.

Taką osobą jest wolontariusz, który nie tylko wesprze personel w podstawowych zadaniach, ale także stanie się przyjacielem chorego.

-Życie nie daje gotowej recepty, ale jeśli masz pragnienie pomagania w ramach wolontariatu medycznego, to jesteśmy otwarci -apeluje Bogumiła Wysocka. -Chcemy zorganizować szkolenie przygotowujące do takiej posługi. Obejmuje ono pięć spotkań i 10 godzin praktyki. Jeśli po skończeniu poczujesz się na siłach zostać – to super, a jeśli nie, z pewnością będzie to dla Ciebie nowe doświadczenie, o które Twoje życie stanie się bogatsze.

Wolontariuszem medycznym może być osoba dorosła, która jest odpowiedzialna za siebie i drugą osobę. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są do końca września. Dzwonić w tej sprawie można pod numer 782 975 641.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe