Kierownik na celowniku radnych 

  • 4.09.2018, 19:22 (aktualizacja 04.09.2018 19:28)
  • Krzysztof Przekop
Kierownik na celowniku radnych
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1007 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia „Przeglądu Powiatowego” i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie. A jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

No i mamy koniec wakacji. Dla moich znajomych nauczycieli i uczniów, tak przynajmniej twierdzą, o wiele za wcześnie. Nie należy się im dziwić. Lato dopisało. A i wrzesień udaje, jakby wakacje jeszcze trwały. Ale mamy też koniec wakacji wyborczych. A te trwały aż trzy lata. Maraton wyborczy otwierają wybory samorządowe, najbliższe naszym sercom, bo wybieramy gospodarzy naszego miasta, powiatu i województwa. Obecne władze znamy bardzo dobrze. Znamy ich wady i zalety. Chociaż gdybym zapytał o nazwisko burmistrza, starosty, czy marszałka województwa wielu miałoby problemy. Kandydatów na radnych poznamy 16 września, kandydatów na burmistrzów i wójtów dziesięć dni później. W Augustowie prawie wszystkich kandydatów znamy. Adam Sieńko, Marcin Kleczkowski oraz Marian Dyczewski ogłosili już zamiar kandydowania. Nie mam wątpliwości, że Wojciech Walulik też stanie w wyborczej rywalizacji. Do dzisiaj nie znamy kandydata Naszego Miasta. Albo nikt nie chce, albo chce zbyt wielu. Musimy trochę poczekać. Jedno jest pewne, gdyby nie awantura z obecnym burmistrzem, to Wojciech Walulik byłby głównym pretendentem w wyścigu do fotela burmistrza, a komitet Nasze Miasto miałby ogromne szanse wygrać wybory. Kłótnie w rodzinie nie przynoszą nic dobrego adwersarzom i tym razem też tak będzie.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lkjhgf
Lkjhgf 10.09.2018, 17:43
Oto druga wspaniała fotografia do wydrukowania. ?????
fghjk
fghjk 11.09.2018, 08:47
Czyżby augustowski dart? ;-P
ytuj
ytuj 10.09.2018, 09:44
A co wy chcecie od kierownika edukacji - mi wydaje się że wszystko idzie w dobrym kierunku (remont żłobka, przeniesienie przedszkola do nowego budynku, decyzja o pozostawieniu przedszkola nr1) a psioczą tylko na niego pracownicy oświaty bo im się ukróciło do tej pory to nietykalne święte kr...y a teraz muszą się starać i pokazywać wyniki. Mój głos facet ma przynajmniej coś robi.
nel
nel 10.09.2018, 12:50
Nie jestem świętą krową i nigdy nie byłam . Chamski komentarz człowieka który być może do szkół nie chodził a jeśli chodził to słabo nauki przyswajał. Chamstwo.Obraziłeś nauczycieli z Augustowa. Zawsze wyniki były "pokazywane" i były bardzo dobre - nie zmieniło się nic pod tym względem. A pod innym zmieniło się wiele- na gorsze.
Klara
Klara 10.09.2018, 10:11
A co im się niby ukróciło? Kto pracował dobrze - ten nadal pracuje, komu się nie chciało - nadal się obija. Zwolnić i tak nie można. Znasz prawo oświatowe czy tak piszesz z głowy? Tu kierownik nic nie może. Jak komuś się chce i lubi ten zawód, to będzie zasuwał i bez tych parunastu złotych, co mu kierownik rzucił przed wyborami, bo to sprawa podejścia do pracy a nie kasy. Ten argument jest wyłącznie polityczny, żeby tacy jak ty myśleli, że to super działanie.
mieszkaniec
mieszkaniec 8.09.2018, 21:04
Im więcej hejtu na Darka Szkiłądzia tym bardziej jest to najlepszy kierownik edukacji w Augustowie ever.
Rew
Rew 8.09.2018, 21:51
Jest najlepszy. Jak Wojtki. Trójca najlepszych ever
Nana
Nana 5.09.2018, 08:24
Augustów nie ma szczęścia do kierowników edukacji od wielu lat. ;-)
Patriota
Patriota 5.09.2018, 06:03
Tu potrzeba kogoś z jajami! Pan Szkiladź swoje 5 minut już miał i na tym zakończmy a co do kandydatów , jak Pan Sienko chce zarządzać miastem jak on klubem przez tyle lat nie potrafi się zająć , o czym my rozmawiamy, ręka rękę myje a kaska wpada. Chcemy kandydata, który chce pomóc ludziom w mieście a nie swoim ludziom.... I takiego który będzie traktował wszystkich równo , a nie ze względu na przydział polotyczny
Walulik&szkiłądz company
Walulik&szkiłądz company 4.09.2018, 20:59
Ja się cieszę, że radni NM mają odwagę powiedzieć wprost w twarz Szkiłądziowi, że źle czyni! Wreszcie ktoś o tym mówi!
Ten człowiek nie powinien już dłużej mieć wpływu na nasze augustowskie szkoły! Dość tego! Dla mnie walulik skończył się na brataniu się ze szkilądziem, krzywińskim i ministtrem. Finito, to już nie mój burmistrz!
brawo
brawo 6.09.2018, 23:55
Młodziaki mają jaja. Pół miasta zastraszone, a oni stawiają tamę tej bucie
Wyborca
Wyborca 7.09.2018, 10:04
Kłótnie to ich domena kierownik nie lepszy.... pogonic w wyborach Nasze Miasto i burmistrza to będzie spokój i rozwój
stopowieczkom
stopowieczkom 10.09.2018, 19:46
znasz różnice między kłótnią a merytorycznymi pytaniami? to bardzo wymagająca rada i ja na pewno zagłosuję na kolejnych wyborach. Nie chcę takich co pokornie wszystko klepią i nie rozumieją o co chodzi
Lola
Lola 7.09.2018, 09:36
To ludzie potem ze strachu na niego głosują? Za zasłonką w ukryciu stawiają X trzęsącymi się rękoma? Jakoś trudno mi uwierzyć! A niby czego się boją? Że najedzie na nich rowerem????
Jasiu
Jasiu 5.09.2018, 22:31
A to jakaś specjalna odwaga jest potrzebna? Bez przesady, to żadna odwaga, tylko zwykła powinność i obowiązek. Chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.
Ja za a nawet przeciw
Ja za a nawet przeciw 5.09.2018, 11:24
Wybierzmy Cieślika. On wszystko załatwi przytuli, da pracę tym wyjącym z nienawiści do Szkiłądzia. Wybierzmy tylko radnych z PO a zrobią nam Dubai nad Neckiem. Hura.??
hfgh
hfgh 10.09.2018, 09:49
Cieślik to jedyna deska ratunku tych "wyjących" - by dać im spokój to otworzy szkołę podstawową na glinkach (w planie za gospodarowania przestrzennego kilka lat temu to widziałem) albo z LO zrobi podstawówkę
markos
markos 4.09.2018, 22:30
Oki .. wybierzmy takich co ani z wójtem, ani z "panem" , ani z plebanem ... pokaż takich , co powiedzą stop "pokropkowi" przy otwieraniu szkoły , ulicy lub innego przybytku użyteczności publicznej . Pokaż takich a ci , którzy mają odwagę niech powiedzą że są przeciwni zakazowi aborcji , in vitro i innym sprawom , które nie są po myśli KK . Niech powiedzą to w twarz proboszczowi, że nie życzą sobie aby Kościół i jego funkcjonariusze wchodzili z butami w nasze życie . .. wtedy wykażą się odwagą . A jak przyjdzie co do czego , to aż kolana bolą . A teraz ?... niby nie należą , nie utożsamiają się z żadną opcją polityczną ale o jednej opcji zawsze zapominają ..a ta 'opcja" jest największą partią polityczną w Polsce która ma najwięcej członków w swoich szeregach .."zapisywanych" bez ich wiedzy i zgody , tuż po urodzeniu . Nie żyjmy w zakłamaniu , bo według przekazów sam Jezus mówił do faryzeuszy ... „Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.” Wtedy będzie "dycht" ...
katolik
katolik 9.09.2018, 17:12
Popieram tych, którzy nie chcą polityki w Kościele. Tam jest miejsce na modlitwę a nie na kampanię przedwyborczą. Przeszkadza mi to bardzo, przestanę chyba chodzić do kościoła.

Pozostałe