Podlaska Kurator podjęła decyzję 

  • 1.09.2018, 14:00 (aktualizacja 01.09.2018 14:15)
  • Bartosz Lipiński
Podlaska Kurator podjęła decyzję
Czy to już koniec trwającego od kilku tygodni zamieszania z wyborem nowej dyrektor Przedszkola nr 3 w Augustowie? Kandydatka wskazana na tę funkcję przez burmistrza została zaopiniowana pozytywnie przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Opinia, na którą czekano prawdopodobnie zamyka spekulacje. Choć biorąc pod uwagę gorącą dyskusję z lipcowej sesji, sytuacja może wywołać emocje u radnych, rodziców i rady pedagogicznej.

Bartosz Lipiński

Możliwy koniec małego kryzysu

W poprzednich numerach Przeglądu Powiatowego opisywaliśmy konflikt w związku z wyborem nowego dyrektora Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Tytoniowej w Augustowie. Kilka tygodni temu odbył się konkurs, w którym rozważano kandydaturę Iwony Makar oraz związanej od lat z tą placówką Anety Kamińskiej. Wynik konkursu był remisowy, dlatego dyrektora wybrał burmistrz. Włodarz miasta wskazał na Iwonę Makar, co nie spodobało się grupie rodziców oraz radzie pedagogicznej. Trójka rodziców przyszła do urzędu miejskiego na sesję z 23 lipca, aby wyrazić swój protest. Matki wyraziły też swoje poparcie dla A. Kamińskiej i argumentowały, że ma znacznie większe doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi niż I. Makar. Dyskusja była bardzo zaciekła, niektórzy radni sugerowali, że burmistrz powinien przychylić się do opinii rodziców i zmienić swoją decyzję.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
skandaliczna decyzja walulika
skandaliczna decyzja walulika 3.09.2018, 09:32
Tak właśnie działa władza kierownika edukacji, walulika i kurator pis
Nie słucha się ludzi proszących o dane rozwiązanie, ale przepycha swoje
Wbrew prośbom rodziców, wbrew prośbom nauczycieli
A redakcja niech nie mydli oczu tytułem. To wyłączna decyzja burmistrza, niezależna od opinii kurator
df
df 2.09.2018, 12:41
Pan kierownik uważa sprawę za zamkniętą po jego myśli. Otóż nie bierze rozwiązania terzeciego. Co będzie jeżeli rodzice zabiorą z tego przedszkola swoje dzieci? Przymusowo skieruje inne?

Pozostałe