„Edzia” ma mistrzostwach w Portugalii

• 31.08.2018, 06:59 (aktualizacja 31.08.2018 11:34)
  • Jolanta Wojczulis
Zakończyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Sprincie Kajakowym i Parakajakarstwie, które odbyły się w Montemor-o-Velho w Portugalii. Choć nasza zdolna kajakarska Edyta Dzieniszewska –Kierkla nie stanęła na podium, to i tak zaliczyła dobre starty.

Jolanta Wojczulis

Nasza „Edzia” podczas mistrzostw rywalizowała na dwóch dystansach w K1 1000 oraz K1-5000. W konkurencji K1 1000m , którą rozegrano w sobotę, 25 sierpnia, augustowianka wygrała finał B, zajmując 10 miejsce.

Co ciekawe Mistrzynią Świata została zawodniczka z Węgier Dora Bodonyi z czasem 4:02.892. Nasza kajakarka wygrywając finał B uzyskała lepszy czas, a mianowicie 4:01.994 –można przeczytać na stronie Sparty.

-Nadzieje były dużo większe, ale na przeszkodzie do startu w Finale A, stanęło zielsko, które wpadło pod ster i spowolniło Edytę na finiszu –dodaje Jerzy Grąbczewski, trener Edyty.

Kolejnego dnia w niedzielę, 26 sierpnia, nasza utytułowana kajakarka wzięła udział w wyścigu K1 5000m. W tej konkurencji, którą wygrała Brytyjka Lizza Broughton z czasem 24.01,73, nasza zawodniczka dopłynęła na miejscu XIV ze stratą do zwyciężczyni 1.10,220. W tej kategorii startowało 26 zawodniczek.

Gratulujemy naszej „Edzi” i życzymy powodzenia i zdrówka.