Najwybitniejszy prezes

  • 16.08.2018, 15:11 (aktualizacja 16.08.2018 15:21)
  • Bartosz Lipiński
Najwybitniejszy prezes
Informacja o odwołaniu z funkcji wieloletniego dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Giga w Augustowie Andrzeja Palki oraz powołaniu na jego miejsce radnego Wojciecha Krzywińskiego budziła dużo emocji i skrajnych ocen. Choć śledząc wydarzenia ostatniego półrocza trudno mówić o wielkim zaskoczeniu. Zebraliśmy komentarze najważniejszych osób zainteresowanych całą sytuacją.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 16 sierpnia. Zapraszamy do lektury!

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wacia
Wacia 13.09.2018, 09:06
"Rzeczpospolita" ujawnia, że partia dopracowuje już ostateczny kształt list wyborczych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wcześniej zapowiedział, że samorządowcy pełniący też funkcje w spółkach mają wybór: albo start do samorządów, albo dobrze płatne posady. Jak twierdzi gazeta, nieformalny limit wysokości płac wynosi 15 tysięcy złotych brutto. Według "Rzeczpospolitej" w większości przypadków obecni radni wybierają spółki Skarbu Państwa.
BRAWO PiS!!! Ojczyznę dojną racz nam dać Panie!
Menager
Menager 28.08.2018, 23:32
Szast prast i 700 tyś dywidenty wypracowanej w 2017r. w spółce MPEC nie ma. Wynik był ale znikł
bezwstydni
bezwstydni 29.08.2018, 18:23
Świetny wynik nadprezesa! Tyle kasy w 3 tygodnie? Gdzie ona jest? SZOK
Wstydu nie mają
mECENAS
mECENAS 29.08.2018, 13:00
Dla znawców kodeksu spółek handlowych. Spółka może wypłacić dywidendę, nawet wtedy gdy nie ma zysku. To wyłącznie decyzja walnego zgromadzenia. W tym wypadku Walulika. Ciekawe co naprawdę stało się z pieniędzmi. To znaczy na co zostaną przeznaczone. Na kampanię trochę przydużo.
dfghjkl
dfghjkl 29.08.2018, 16:07
Toż mówił na sesyji na co. Na wungiel, a on drogi bardzo je.
 Pierd... saskie
Pierd... saskie 29.08.2018, 11:50
słabe to wszystko, zamiast zrobić jakiś audyt po objęciu stanowiska i wykazać czarno na białym jaki jest stan finansowy spółki, jakie zobowiązania w związku z potrzebami na opał na sezon zimowy, to takie gadki dywidendy już nie ma... Dywidenda jest jak najbardziej ani poprzedni ani obecny prezes jej nie "zjadł" tylko trzeba jakoś umieć powiedzieć o co chodzi na co musi być ona przeznaczona w związku z normalna działalnością spółki. A wogle to jak można nazywać dywidendą pieniądze które de facto nie są wolne bo należy je przeznaczyć na zakup opału na zimę? chyba takie wydatki są z roku na rok to przez 30 lat wiadomo było że węgiel się kupuje. Wiadomo ile trzeba pieniędzy na zakup opału co roku i taka kwotę się zabezpiecza w planie.
Rumik
Rumik 28.08.2018, 11:05
Super. Brawo. Dla Augustowa. Hejt start za 3, 2, 1.....
układ walulika
układ walulika 28.08.2018, 08:41
No i stało się. Wielkie zdziwienie, Krzywiński tworzy komitet wyborczy z Walulikiem.
Ludzie, widzicie ten układ?
banda
banda 29.08.2018, 18:23
Jakieś zaskoczenia? Ciągnie swój do swego, ciągnie wojtka do wojtka
Wojtus się bawi, Wojtuś rządzi
Wojtus się bawi, Wojtuś rządzi 22.08.2018, 08:59
Najwybitniejszy burmistrz musi mieć najwybitniejszego prezesa!
Ma już najwybitniejszego promotora z konfetti i najwybitniejszą senator lotniczą oraz najwybitniejszego prawnika! I najwybitniejszą żonę na wybitnym stanowisku.
Wojtuś się bawi, Wojtuś rządzi, ale Wojtusiowi kadencyja się kończy, a promotor z ambony jakby już nie pomoże.
Pycha kroczy przed upadkiem. Z tego wniosek, że upadek Walulika, Szkiłądzia i Krzywińskiego rychło nastąpi
zazdrosna
zazdrosna 24.08.2018, 22:24
... tak babsztyl wsadzony do zus-u za zamienione kryterium -żadnego nie spełniała, bo niby firmę krzak wcześniej prowadziła, tylko nikt jej nie widział, a z paru miejsc wcześniej wysadzona dyscyplinarnie-wybitna osobowość ;-))
babsztyl
babsztyl 28.08.2018, 08:40
Co za babsztyl w zusie?
komisarz
komisarz 27.08.2018, 08:42
raczej "wybitna jednostka patologiczna" - słyszy się o jeszcze gorszych dokonaniach...
Zxcvbnm
Zxcvbnm 22.08.2018, 15:13
Nie żartuj. Wg prognoz burmistrz zostanie na swoim stanowisku a kierownik będzie starostą. Nic się nie zmieni.
Hfhhs
Hfhhs 22.08.2018, 17:56
Czy możesz wyjaśnić jakim , sposbem kierownik zostanie starostą?
Demokrata
Demokrata 28.08.2018, 23:17
W demokratycznych wyborach. Takim sposobem zostaje się starostą
Lkjgfdsa
Lkjgfdsa 22.08.2018, 18:59
Hfhhs- nawet nie wiesz jak dużo ludzi go popiera. W radzie miasta nie ma szans i dobrze o tym wie a z resztą nie mógłby być kierownikiem. W powiecie zawsze zbiera dużo głosów. Starostę wybieraja przecież radni powiatowi więc go wybiorą. O tym mówi się już od dawna. A i jeszcze - razem z obecnym włodarzem wystartują z własnego komitetu- nie z partyjnego.
nikt ich nie chce
nikt ich nie chce 24.08.2018, 13:18
No bo nawet żadna partia ich nie zechce
Przy takiej skali zarzutów i takiej opinii?
Wojtek teraz już nawet brzytwy się chwyta
Kto ich wybierze
Kto ich wybierze 22.08.2018, 16:37
Kto Walulika po tych skandalach wybierze?
Kto wybierze Szkiłądzia po jego rządach w szkołach?
Chyba masochiści albo wrogowie miasta
Wojtek i Renatka
Wojtek i Renatka 21.08.2018, 19:09
Czy to prawda, że Pan W. Krzywiński zrezygnował z mandatu o 14 a o 17 go powołali? Przeczucie? :-)
Wojtusie cwane
Wojtusie cwane 22.08.2018, 08:55
Wróżbita Wojciech normalnie jeśli to prawda
Komedie odstawiają istną te Wojtusie
Pogonić!
Tony
Tony 21.08.2018, 21:00
Jasnowidztwo
apeluję!
apeluję! 20.08.2018, 14:05
ja jestem w szoku po prostu, Panie burmistrzu proszę otworzyć oczy!
żal
żal 20.08.2018, 11:12
Cała prawda o Waluliku wyszła na jaw teraz
Szkoda miasta
Walulik do domu
Walulik do domu 22.08.2018, 08:55
Walulik do domu!
Piszę
Piszę 18.08.2018, 13:51
Z domu nikt nie pisze. Nie tylko Wojtek.
Hej
Hej 17.08.2018, 14:18
Gdzie Wojtek, tam czystki: http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/suwalki/art/5614018,czystka-kadrowa-w-agencji-ares,id,t.html
Ktos
Ktos 17.08.2018, 13:46
No i Walulik stracił szansę na reelekcję. Skończy jak każdy kto żąda się że zlotoustym
Polonista
Polonista 20.08.2018, 17:28
Słownik języka polskiego: "złotousty" «umiejący pięknie mówić». Jeżeli przydomek "złotousty" wynikł z taśm z bluzgami to nie oddaje prawdy. Jak już to bluzgousty.
lesny ludek
lesny ludek 21.08.2018, 09:26
Ale przydomek też może być ironiczny.
roku
roku 20.08.2018, 19:32
przyznaję rację Poloniście
siebie warci
siebie warci 17.08.2018, 09:58
Jaki burmistrz taki prezes. Obaj najwybitniejsi
Siebie warci zlotouści
Walulik i Krzywiński
Mieszkaniec nie elku
Mieszkaniec nie elku 19.08.2018, 10:16
Ale znowu skad sie znalazl taki znawca cieplownictwa specjalista wrecz Pan Chmielcki Niemalze pol roku zasiada w radzie nadzorczej mpec a tyle wie jak uzdrowic kulejaca spolke Moze to on powinien piastowac funkcje dyrektora
tomasz_tomaszkiewicz
tomasz_tomaszkiewicz 16.08.2018, 18:52
https://www.youtube.com/watch?v=m7_E9D3AhRo
Fachowiec z dipłomem
Fachowiec z dipłomem 16.08.2018, 18:47
Największa żenua tej kadencji.
żenada
żenada 22.08.2018, 09:05
Uwierz mi, że Walulik i Krzywiński się tym nie przejmują ;))))))))))))
Polak
Polak 16.08.2018, 23:05
A to Polska właśnie :(

Pozostałe