Szczątki nadal straszą  

  • 7.08.2018, 18:26 (aktualizacja 07.08.2018 18:39)
  • Krzysztof Przekop
Szczątki nadal straszą
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1003 wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

 

 

Stan plaż i kąpielisk w Augustowie jest świetnym obrazem tej kadencji władz miasta. Niby wszystko jakoś działa. Tu się zaklei, tam się załata. W innym miejscu zrobi się zasłonę marketingową. Tu i ówdzie złoży się na poprzedników, w innym miejscu na przeciwników politycznych i jakoś to będzie. To „jakoś” widać w naszym mieście na każdym kroku. Jakoś posprzątane ulice, jakoś zabezpieczony dworzec kolejowy, jakoś otwarta strefa ekonomiczna bez prądu, jakoś przenoszony magistrat na ulicę Młyńską, jakoś zabezpieczony dworzec autobusowy. Tych „jakoś” jest o wiele więcej. Nie mam zamiaru być jednoosobową opozycją wobec obecnego układu komitetu Naszego Miasta i burmistrza Walulika, ale jako zwykły mieszkaniec zgłaszam władzom obecnym i przyszłym, że to „jakoś” mi nie wystarcza. Chcę Augustowa, z którego będę dumny, gdzie władza będzie dla ludzi, a nie dla siebie. Gdzie rządzący będą umieli wydać nasze wspólne pieniądze na dokładne sprzątanie, odśnieżanie, likwidowanie smogu, czy oddanie nowego ratusza do użytku. Gdzie będzie wiele miejsc do pójścia z dziećmi, gdzie na każdym kroku będą ławeczki dla starszych. Gdzie będzie sporo fajnych i bezpiecznych plaż. Przyznam, że ze złością przeczytałem tekst Jolanty Wojczulis o trzech augustowskich plażach. Złość się bierze ze wstydu. Bo mi wstyd. Co roku ma być piękniej, a jak jest przeczytajcie w artykule „Szczątki nadal straszą”.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe