Dostali kasę na świetlice

  • 6.08.2018, 09:47 (aktualizacja 06.08.2018 10:22)
  • Beata Perzanowska
Dostali kasę na świetlice
Już niedługo zostanie ukończony remont Świetlicy Wiejskiej w Skieblewie. Lipskie władze samorządowe pozyskały fundusze z nowego programu dofinansowania województwa podlaskiego. W ramach tego przedsięwzięcia zakupione będzie także wyposażenie do Świetlicy Wiejskiej w Starych Leśnych Bohaterach.

Beata Perzanowska

 

We wtorek, 10 lipca, Lech Łępicki, burmistrz miasta z Jerzym Leszczyńskim, marszałkiem województwa podlaskiego, podpisał umowę na dofinansowanie z „Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego”. Nowy projekt zakłada przyznanie maksymalnie 10 tysięcy złotych, czyli minimum 50 procent kosztów danej inwestycji. Gmina Lipska otrzymała 9 tysięcy złotych na ukończenie remontu Świetlicy Wiejskiej w Skieblewie i na doposażenie w nowe składane stoły i krzesła Świetlicy w Starych Leśnych Bohaterach. Całość inwestycji wynosi ok. 18 tysięcy złotych.

-Wieś Skieblewo przeżywa swoisty renesans, jeśli weźmiemy pod uwagę rozwój społeczności lokalnej. Mieszkańcy zdali sobie sprawę, że czasem poza dyktowaniem pomysłów i rozwiązań finansowanych z budżetu gminy, potrzeba wziąć sprawy we własne ręce i to w dosłownym tego słowa znaczeniu -mówi Lech Łępicki. -Społecznicy ze Skieblewa w czasie wolnym od prac w gospodarstwach, co najmniej trzy razy w miesiącu dobrowolnie spotykają się w budynku Świetlicy Wiejskiej. Wykonują prace porządkowe wewnątrz i w otoczeniu dawnej szkoły. Od początku bieżącego roku z własnymi środkami wykonali nową instalację elektryczną oraz wyłożyli ściany płytami gipsowo-kartonowymi. Na montaż czeka oświetlenie. Mają świadomość, że to co robią będzie im służyło przez wiele długich lat. Wspólna praca i odrobina chęci do zmian to doskonały przepis na sukces.

Na początku podobnej drogi są użytkownicy Świetlicy Wiejskiej w Starych Leśnych Bohaterach.

-Przez wiele lat najbardziej wysunięta na północ część naszej gminy pozostawała bez większych inwestycji i tworzenia szans do lokalnego rozwoju – dodaje Lech Łępicki. -Mieszkańcy nie mieli okazji i warunków, aby spotkać się w większym gronie i ustalić kierunki rozwoju ich społeczności. Za sprawą Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego stworzone zostanie kompletne zaplecze do zainicjowania lokalnej aktywności. 50 krzeseł i 6 stołów, które maja trafić do Świetlicy Wiejskiej w Starych Leśnych Bohaterach dopełnią całość dotychczas przeprowadzonego remontu.

Remont w tej świetlicy polegał na wymianie więźby dachowej, stolarki okiennej, odświeżeniu wnętrz oraz zamontowaniu nowego wydajniejszego i oszczędniejszego systemu ogrzewania budynku.

We wtorek, 10 lipca, Lech Łępicki, burmistrz miasta z Jerzym Leszczyńskim, marszałkiem województwa podlaskiego, podpisał umowę na dofinansowanie z „Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego”. Nowy projekt zakłada przyznanie maksymalnie 10 tysięcy złotych, czyli minimum 50 procent kosztów danej inwestycji. Gmina Lipska otrzymała 9 tysięcy złotych na ukończenie remontu Świetlicy Wiejskiej w Skieblewie i na doposażenie w nowe składane stoły i krzesła Świetlicy w Starych Leśnych Bohaterach. Całość inwestycji wynosi ok. 18 tysięcy złotych.

-Wieś Skieblewo przeżywa swoisty renesans, jeśli weźmiemy pod uwagę rozwój społeczności lokalnej. Mieszkańcy zdali sobie sprawę, że czasem poza dyktowaniem pomysłów i rozwiązań finansowanych z budżetu gminy, potrzeba wziąć sprawy we własne ręce i to w dosłownym tego słowa znaczeniu -mówi Lech Łępicki. -Społecznicy ze Skieblewa w czasie wolnym od prac w gospodarstwach, co najmniej trzy razy w miesiącu dobrowolnie spotykają się w budynku Świetlicy Wiejskiej. Wykonują prace porządkowe wewnątrz i w otoczeniu dawnej szkoły. Od początku bieżącego roku z własnymi środkami wykonali nową instalację elektryczną oraz wyłożyli ściany płytami gipsowo-kartonowymi. Na montaż czeka oświetlenie. Mają świadomość, że to co robią będzie im służyło przez wiele długich lat. Wspólna praca i odrobina chęci do zmian to doskonały przepis na sukces.

Na początku podobnej drogi są użytkownicy Świetlicy Wiejskiej w Starych Leśnych Bohaterach.

-Przez wiele lat najbardziej wysunięta na północ część naszej gminy pozostawała bez większych inwestycji i tworzenia szans do lokalnego rozwoju – dodaje Lech Łępicki. -Mieszkańcy nie mieli okazji i warunków, aby spotkać się w większym gronie i ustalić kierunki rozwoju ich społeczności. Za sprawą Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego stworzone zostanie kompletne zaplecze do zainicjowania lokalnej aktywności. 50 krzeseł i 6 stołów, które maja trafić do Świetlicy Wiejskiej w Starych Leśnych Bohaterach dopełnią całość dotychczas przeprowadzonego remontu.

Remont w tej świetlicy polegał na wymianie więźby dachowej, stolarki okiennej, odświeżeniu wnętrz oraz zamontowaniu nowego wydajniejszego i oszczędniejszego systemu ogrzewania budynku.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe