Triumfowała ekipa San Escobar

  • 2.08.2018, 11:02 (aktualizacja 02.08.2018 11:10)
  • Jolanta Wojczulis
Triumfowała ekipa San Escobar
Tysiące widzów podziwiało nietypowe pływadła, które można było zobaczyć na rzece Netcie w niedzielę, 29 lipca. Wszystko za sprawą 23 już edycji Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie”. W tym roku o puchar prezesa radia Białystok i nagrody finansowe rywalizowały 22 ekipy.

 

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie” na dobre wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta, ponieważ są to najbardziej widowiskowe zawody wodniackie w Polsce, gwarantujące dużą dozę emocji zawodnikom i ogromną dawkę humoru widzom. Pierwsze mistrzostwa rozegrano w 1996 roku na Plaży Miejskiej, jednak od kilkunastu lat impreza rozgrywana jest na rzece Nettcie. Już od pierwszej edycji impreza zyskała przychylność licznie zgromadzonej publiczności.

W tym roku zarówno konstruktorzy jak i widzowie również nie zawiedli. Ci pierwsi wykazali się niezwykłą kreatywnością, ci drudzy z kolei nie szczędzili gromkich braw i słów uznania uczestnikom zawodów. Podczas tegorocznej edycji o puchar prezesa Radia Białystok, ale też nagrody pieniężne walczyło ponad 20 ekip między innymi z Warszawy, Czeremchy Wrocławia, Siemiatycz,Raciborza czy Łomży. Było o co walczyć, w tym roku bowiem

pulanagród wynosiła 20 tysięcy złotych. Konstruktorzy dali więc z siebie wszystko o czym przekonali się bardzo licznie zebrani widzowie, którzy szczelnie wypełnili bulwary po jednej jak i drugiej stronie rzeki Netty. Widzów nie brakowało też na moście. Pływadłom przyglądała się też komisja, która oceniała oryginalność konstrukcji i rozwiązania techniczne. Nie bez znaczenia była też prezentacja załogi.Okazało się, że jurorom i publiczności najbardziej podobało się pływadło San Escobar. Ta ekipa zdobyła 4 tysiące złotych. Drugie miejsce i 3,5 tys. złotych otrzymał ORP Orzeł, zaś 2,5 tys. zł i trzecie miejsce zdobył "Zaginiony legion" z Kędzierzyna Koźla.

Komisja wręczyła także czeki o wartości 2 tysiące złotych, pięciu innym ekipom. W gronie wyróżnionych znalazły się "Zalane syrenki" z Krakowa, "Wodnociąg rekreacyjno-rozrywkowy..." z Białegostoku, "A życie sobie płynie" czyli King Kong Dagny Maculewicz z Wielkiej Brytanii, "Mad MAX na drodze do Supraśla" z Sowlan oraz "Żaglownica Kallisto" z Gdańska.

Podczas mistrzostw można było też zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego. Zwieńczeniem imprezy był koncert Marty Podulki wraz z zespołem oraz występ znanego artysty Mroza. Organizatorami Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym byli Radio Białystok, Miasto Augustów orazAugustowskie Placówki Kultury.
 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe