Radny posądza wójt o pazerność 

  • 30.07.2018, 15:22 (aktualizacja 30.07.2018 15:34)
  • Bartosz Lipiński
Radny posądza wójt o pazerność
-Pani wójt jest carycą nowoczesnej Europy w naszej gminie –tak o wójt gminy Nowinka Dorocie Winiewicz mówi opozycyjny radny Jerzy Kłoczko. Dla lokalnych mieszkańców nie jest żadną tajemnicą, że kontakty między samorządowcami od lat pozostają napięte. Tym razem przyczyną krytyki radnego jest niepodjęcie na czerwcowej sesji rady gminy uchwały obniżającej wynagrodzenie wójt. Kłoczko twierdzi, że świadczy to o pazerności.

Bartosz Lipiński

Rozporządzenie rządu dotknęło Nowinkę

Rozporządzenie rady ministrów z połowy maja zakłada obniżenie od 1 lipca wynagrodzenia wójtom, burmistrzom i prezydentom miast. Z tym problemem musiały zmierzyć się ostatnio wszystkie polskie gminy. Różne samorządy w rozmaity sposób chciały obejść nowe przepisy. Obniżały wynagrodzenie zasadnicze ale podnosiły pozostałe składniki. W poprzednich numerach Przeglądu Powiatowego obszernie opisywaliśmy perypetie związane z głosowaniem radnych powiatowych i miejskich nad ustaleniem poziomu zarobków staroście augustowskiemu oraz burmistrzowi Augustowa. Okazuje się, że choć dyskusja nad poborami najważniejszych samorządowców w Augustowie była gorąca, to w najbliższym sąsiedztwie zdarzyła się jeszcze ciekawsza sytuacja.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe