Dentystka z laurami

  • 1.08.2018, 09:33 (aktualizacja 01.08.2018 11:35)
  • Beata Perzanowska
Dentystka z laurami
Aleksandra Granacka z Augustowa z największej imprezy triatlonowej w Polsce przywiozła dwa laury. Zajęła pierwsze miejsce na dystansie 1/2 ironmana i tym samym zdobyła trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Lekarzy i Prawników.

Beata Perzanowska 

Aleksandra Granacka z zawodu jest dentystką, a zamiłowania uprawia triatlon. Ma za sobą już całego iromana. Przepłynęła więc 3,86 km, na rowerze przejechała 180,2 km i przebiegła 42,195 km. Podczas jednej z największych triatlonowych imprez w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon, który odbyła się w dniach 7-8 lipca, wystartowała na 1/2 dystansu ironmana, czyli w sumie przepłynęła 1900 metrów, przejechała rowerem 90 km i przebiegła 21 km. Startowała w kategorii kobiet do lat 29. Cały triatlon ukończyła z rezultatem 5 godzin 23 minut i 27 sekund. Tym samym w swojej kategorii zdobyła pierwsze miejsce.

-Podczas wyścigu zostałam też zakwalifikowana do rywalizacji w mistrzostwach lekarzy i prawników. Mój wynik sprawił, że uplasowałam się na trzecim miejscu tych mistrzostw -mówi Aleksandra Granacka. -Mimo doświadczenia taki dystans jest trudny do pokonania i zawsze budzi respekt. Było bardzo gorąco, ale na szczęście start rozpoczął się o siódmej rano i gdy kończyłam wyścig to upał dopiero się rozpoczynał.

Aleksandra Granacka na razie nie zdradza jeszcze sowich sportowych planów. Podkreśla jedynie, że marzy o ponownym pokonaniu całego iromana.

Warto wspomnieć, że bydgoskie zawody to impreza, która cieszy się ogromną popularnością. Wzięło w niej udział 4000 tysiące zawodników.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe