Strefa odcięta od prądu 

  • 24.07.2018, 17:47 (aktualizacja 24.07.2018 17:55)
  • Krzysztof Przekop
Strefa odcięta od prądu
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1001 wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

Środek wakacji to świetny moment na lekturę. Bardzo polecam powieść Josepha Hellera „Paragraf 22”. Książka idealna na deszczowe chwile i upalne wieczory. Tytułowy paragraf 22 to paradoksalny przepis, który nie mógł być w żaden sposób zastosowany. Żołnierz mógł na własną prośbę zakończyć służbę, pod warunkiem że był chory psychicznie. Dowódcy uważali, że tylko nienormalni mogli wykonywać ich rozkazy, więc każdy kto prosił o zwolnienie ze służby, udowadniał, że nie jest chory psychicznie i musiał dalej walczyć. Jeden z bohaterów dorabia się też dużych pieniędzy kupując jajka po 7 centów i sprzedając po 5. Cały wykład z ekonomii wojennej znajduje się oczywiście w książce. Wspominam o tej świetnej powieści, bo w Augustowie mamy klimat wyjęty z „Paragrafu 22”. Wielki projekt tworzenia augustowskiej strefy ekonomicznej też pachnie Hellerem. Urzędnicy miejscy i z PGE uradzili, że póki co prądu nie podłączą, bo nie wiadomo ile będzie trzeba. Będzie wiadomo, gdy sprzedane zostaną wszystkie działki. Ale bez prądu pewnie działek nikt nie kupi. No i mamy paradoks paragrafu 22. Całą historię opisujemy w artykule „Strefa odcięta od prądu” pióra Bartosza Lipińskiego.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe