Druhowie rywalizowali na Białorusi

  • 26.07.2018, 09:39 (aktualizacja 26.07.2018 12:09)
  • Beata Perzanowska
Druhowie rywalizowali na Białorusi
Na początku lipca druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec brali udział w zawodach z zakresu ratownictwa wodnego w miejscowości Poreczje na Białorusi.

Beata Perzanowskiego

W dniach 4-6 lipca na Białorusi w malowniczej miejscowości Poreczje odbyły się zawody Obwodu Grodzieńskiego z zakresu ratownictwa wodnego. Białoruscy ratownicy zaprosili do rywalizacji druhów z Sekcji Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn w tym ratownicy z Polski. W ciągu dwóch dni zawodów odbyło się sześć konkurencji. Między innymi ratownicy mieli za zadanie przepłynąć 100 m na torze z przeszkodami, holować manekina przez 50 m, był również rzut kołem oraz konkurencja z łodzią wiosłową. W ostatniej konkurencji druhowie przy pomocy łodzi motorowej mieli za zadanie dopłynąć do wyznaczonego miejsca oraz przy pomocy płetwonurka odnaleźć manekina na dnie jeziora.

-Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w takich zawodach -mówi Zbysław Kurczyński, prezes augustowskie jednostki. -Z naszymi przyjaciółmi z organizacji „OSBOD”, która jest odpowiednikiem polskiego „WOPR” współpracujemy od kilku lat. Jest to bardzo owocna i udana współpraca. Mam nadzieję że za rok znów spotkamy się na zawodach z najlepszymi ratownikami z nad Niemna.

Warto wspomnieć, że jednostka OSP Augustów-Lipowiec również gościła ratowników z Grodna w malowniczym Augustowie. Białorusini mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz procedurami ratowniczymi. Goście mogli podziwiać nasze królewskie miasto i okolice, które również jest malownicze jak tereny wokół Grodna.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo nasi
Brawo nasi 26.07.2018, 10:35
OSP Lipowiec the best!!!!
markos
markos 29.07.2018, 16:29
Wiadomo kto tam dowodzi .. ;)

Pozostałe