Skokiem po medale  

  • 22.07.2018, 09:13 (aktualizacja 22.07.2018 09:27)
  • Beata Perzanowska
Skokiem po medale
Augustów to kolebka narciarstwa wodnego. Od ponad 50 lat w grodzie nad Nettą organizowany jest Międzynarodowy Konkurs na Nartach Wodnych, który przybrał nazwę „Lotto Netta Cup” Memoriał Zygmunta Kowalika. Tegoroczne zawody były jednak nieco skromniejsze niż zwykle. Nie wystartowali bowiem zawodnicy zagraniczni, a głównie można było podziwiać narciarzy z Augustowa. Niemniej jednak emocji sportowych nie zabrakło.

Beata Perzanowska 

Tegoroczny konkurs skoków na nartach odbywał się w niedzielę, 15 lipca, nad rzeką Nettą. Deszczowa aura trochę popsuła szyki organizatorom zawodów i zmagania rozpoczęły się z opóźnieniem. Zanim skoczkowie ruszyli na skocznię, przedstawiciele organizatora memoriału czyli Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Zygmunta Kowalika i niedawno zmarłego działacz Sparty Romualda Kabrońskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 11 zawodników z augustowskiej Sparty i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie. Niestety zabrakło zagranicznych zawodników.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe