Mistrz żeglarstwa w Augustowie

  • 11.07.2018, 14:39 (aktualizacja 11.07.2018 14:42)
  • Jolanta Wojczulis
Mistrz żeglarstwa w Augustowie
Nasze miasto odwiedził Karol Jabłoński wielokrotny mistrz świata w match racingu i bojerach, szanowany i ceniony żeglarz w międzynarodowym środowisku żeglarskim. Utalentowanego sportowca z honorami przyjął Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

 

Jolanta Wojczulis

Karol Jabłoński do Augustowa przyjechał dzięki staraniom Ryszarda Hryniewskiego. W naszym mieście przebywał kilka dni i zapewniał, że jeszcze tu powróci.

-Chciałbym tu powrócić, ale na nieco dłużej, ponieważ te jeziora i tereny są niezwykłe i, żeby dokładnie je „zbadać” potrzeba nieco więcej czasu –powiedział mi podczas rozmowy Karol Jabłoński.

Mistrz świata w czwartek, 5 lipca, spotkał się z naszym włodarzem, który przyjął go godnie jak sportowiec sportowca.

-Spotkanie było naprawdę ciekawe i miłe –powiedział żeglarz. –Okazało się, że Wojciech Walulik zapamiętał mnie bardzo dobrze, ponieważ w którymś roku wygrałem plebiscyt na sportowca, a on był tuż za mną.

Karol Jabłoński urodził się w Giżycku. Jest światowej klasy zawodowym żeglarzem, skipperem, sternikiem, żeglarzem lodowym, który odniósł ogromne sukcesy w żeglarstwie mieczowym, morskim i bojerach. Bierze udział w regatach na akwenach całego świata. Wygrywał m.in. Copa del Ray, SardiniaCup, AdmiralsCup, Palmavella.

Wkrótce na łamach naszej gazety ukaże się wywiad z tym utytułowanym, cenionym żeglarzem.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fan sportu
Fan sportu 17.07.2018, 21:48
A w jakim to plebiscycie Wojciech Walulik był tuż za mistrzem świata Karolem Jabłońskim?
Fejska
Fejska 14.07.2018, 10:08
Wojciech Walulik ma profil na Facebook. Nareszcie
:)
:) 16.07.2018, 11:22
Lubię to
remi
remi 16.07.2018, 10:04
Nooo niesamowite. Taka wiadomość może powalić na kolana. Po prostu news tygodnia

Pozostałe