Necko wyłoniło mistrzów 

  • 14.07.2018, 08:21 (aktualizacja 14.07.2018 12:55)
  • Jolanta Wojczulis
Necko wyłoniło mistrzów
Znamy już Motorowodnych Mistrzów Świata. Wyłonieni zostali podczas XIV już edycji Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance 2018. Zawody odbyły się w dniach 6-8 lipca w Augustowie.

 

Jolanta Wojczulis

O zwycięstwo walczyło 12 teamów. Motorowodniacy rywalizowali w dwóch klasach S2 (łodzie z silnikiem o pojemności 2000) oraz S3 (łodzie silnikiem o pojemności 1000cm), ścigając się przez dwa dni przez 6 godzin po wyznaczonym na Neckutorze.Za sterami bolidów, zasiadły prawdziwe sławy wodnej Formuły F1, wśród nich między innymi Francuz Philipp Chiappe –trzykrotny Mistrz Świata, obecnie zajmujący I miejsce w rankingu F1H2O, czy też Peter Morin –obecnie piąty w aktualnym rankingu F1. Ponadto nie zabrakło też Teamu Abu Dhabi i jego gwiazdy Thani Al Quemzioraz pilotów F2 między innymi Rosjanina Konstantina Ustinova, Litwina Edgarasa Riabko, oraz Rashed Al Qemzize Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można było też zobaczyć niebieską łódź zespołu JW. Ślepsk z ekipą Polsko–Fińsko–Litewską.

Na szczęście podczas mistrzostw nie doszło do żadnych wypadków.

-W trakcie dwóch dni ścigania się, kilka razy zostały zerwane boje i musiała wypływać łódź bezpieczeństwa –informuje Krzysztof Andruszkiewicz, wiceprezes Augustowskiego Klubu Sportowego Sparty. -Jeden raz sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na zamknięty akwen na którym rywalizowały najszybsze bolidy wpłynęła turystyczna łódź. Możemy tylko sobie wyobrazić co mogło się stać. Na szczęście piloci szybko zareagowali i „ intruz” wrócił poza akwen zawodów

Spektakularnym wyścigom przyglądali się augustowianie oraz liczni turyści. Niektórzy z nich zapewniali, że tego typu mistrzostwa widzą po raz pierwszy i robi to na nich ogromne wrażenie.

-Oceniamy, że przez dwa dni mistrzostw przewinęło się kilkanaście tysięcy widzów, szczególnie w niedzielę przewijały się dosłownie tłumy. Widzowie oprócz mknących po wodzie bolidów mogli przetestować najnowsze produkty firmy Nikon czy też zagrać w Lotto . Obie firmy są partnerami naszych zawodów –dodaje K. Andruszkiewicz.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bez dąsów politycznych
Bez dąsów politycznych 16.07.2018, 12:27
Impreza była naprawdę dobra i niosła dużo emocji sportowych. widowiskowa. fajnie że coraz więcej ludzi przychodzi. Pamiętam pierwszą, Maciek Krzywiński przyszedł z tym pomysłem do św pamięci dyr Kabrońskiego. Joanna Walulik napisała projekt obejmujący tą i inne 2 międzynarodowe imprezy sportowe sięgający po środki finansowe do programów współpracy transgranicznej. Wojtek Krzywiński został poproszony o włączenie się w organizację w przedsięwzięcia. Wszyscy inni też się angażowali Jurek Grąbczewski, Adam Wysocki. Prezesem Sparty był wtedy Jarek Szlaszyński, burmistrzem Cieślik. Zaufali nam że damy radę to zorganizować i rozliczyć. Wszyscy byli trochę nie peweni było wiele trudności, ale udało się, przyjechało dużo zawodników z zagranicy. Tegoroczna impreza potwierdza że to było warto. Chwała działaczom Sparty i zarządowi miasta że kontynuują działania i podtrzymują organizację tych i innych wcześniej zainicjowanych imprez, które stały się już marka Augustowa
Czesiek
Czesiek 17.07.2018, 07:48
Okej, nie ingeruje w zaangażowanie tylko mówię o faktach. Miasto, które przez 3 miesiące tętni życiem nie ma kąpieliska z prawdziwego zdarzenia... Działacze miasta i osoby odpowiedzialne za plaże wola pakować grube miliony w sporty zimowe. Gdzie tu logika? Skutery śnieżne, armatki, i inny bardzo drogi sprzet. Nie lepiej te pieniądze zainwestować w lato? Inna kwestia to 'nowa sauna' , którą od początku swojego istnienia figuruje z karteczka awaria , a jeżeli już działa to wracasz do domu z mozaika w kąpielówkach.... Ktoś powinien wziąć za jaja ta ekipę wzajemnej adoracji i zrobić porządek z Naszym pięknym miastem i wykszesac z niego 110% możliwości a nie robić sobie jaja z mieszkańców i spełniać swoje własne marzenia co do 'drugiego Zakopanego' w Polsce.
wczasowicz
wczasowicz 17.07.2018, 08:50
Mozaika w kąpielówkach? To i tak zysk. Bo do sauny mokrej wchodzi się bez kąpielówek (wyjątek stanowią pruderyjne pipidówki jak Augustów), więc gdybyś wszedł zgodnie z zasadami miałbyś mozaikę w samym centrum :)) Za to w parowej w sanatorium nie ma węża do spłukiwania siedzisk i tam dopiero jest syf. Nie wiem jakim cudem Sanepid dopuścił do tego i to w miejscu, które leczy. Zgroza.
Basenowiczka
Basenowiczka 17.07.2018, 14:36
Dokładnie i okna pozamykane na klucz.. gdzie wentylacja gdzie straż pożarna? Reka rękę myje.. Dzisiaj dodatkowo zapach szamba na całej hali.. gdzie kierownictwo?
korzystająca
korzystająca 18.07.2018, 08:38
Nieprzyjemny zapaszek jest częsty w części saunowej Medical Spa sanatorium, ale to pewnie wynika z tego, że rzadko kto używa tam pryszniców i cyrkulacja wody w kanalizacji jest zaburzona. Natomiast brak węża do spłukiwania siedzisk w łaźni parowej woła o pomstę do nieba tym bardziej, że jest to obiekt leczniczy. Gdzie Sanepid????
End
End 16.07.2018, 20:58
Oj chyba się komuś imprezy pomieszaly.... R
Wiesław wwa
Wiesław wwa 14.07.2018, 13:08
Syf i brud na wodzie. Lepiej zadbali o plaże Radiowej trójki , bo kąpielisko to totalna porażka... Nie wiem kto tym zarządza , ale chyba ktoś całkowicie nie znający się na rzeczy. O basenie już nie wspomne.... Coroczny turysta
całoroczny
całoroczny 18.07.2018, 00:42
Bez tego(wwa) po wpisie wiadomo że słomkę do lemonki z buta wyciągasz.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.07.2018, 21:25
Kąpieliskiem zarządza chyba centrum sportu, gdzie dyrektorzy pan zarzecki. Do niego proszę kierować skargi. basenem tez
Turysta
Turysta 16.07.2018, 22:12
Panie Coroczny jeśli pan wie że na kompielisku i basenie taki syf to po co pan chodzi w te miejsca. Można skorzystać z innych basenów i kompielisk w Augustowie :) ;) ;) np Sanatorium. Saun też w mieście dostatek. Cha cha cha
Aja
Aja 17.07.2018, 14:34
Ponieważ Augustów to piękne miasto i piękne tereny zarządzane przez nieodpowiednie osoby. Wystarczy wziąć przykład z Centrum Sportu w Olecku, piękny kompleks z kąpieliskiem dla najmlodszych
swojak
swojak 18.07.2018, 00:46
To do Olecka a nie psuć klimat w Augustowie
Jarząbek
Jarząbek 14.07.2018, 16:58
Jest czysto, pięknie, po prostu super, a jeżeli twierdzisz coś innego to jesteś trollem, wrogiem, atakujesz etc.
Ajaj
Ajaj 15.07.2018, 12:39
Szczególnie dno kąpielisk.. zadbane jak zawsze... A basen no cóż... Awaria za awaria.. i nikogo to nie interesuje... O zapachu w saunie 'parowej' nie wspomne
Ćałoroczny ;)
Ćałoroczny ;) 16.07.2018, 22:14
Na stronie urzędu masz pan całą bazę takich usług wybieraj przebieraj

Pozostałe