Najazd narciarzy już w ten weekend

  • 12.07.2018, 08:16
  • Jolanta Wojczulis
Najazd narciarzy już w ten weekend
Już w najbliższy piątek i sobotę, 13 i 14 lipca, odbędą się Mistrzostwa Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką, natomiast w niedzielę, 15 lipca, Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup Memoriał Zygmunta Kowalika. Organizatorem tych wydarzeń jest Augustowski Klub Sportowy Sparta.

Jolanta Wojczulis

Mistrzostwa Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką odbędą się na jeziorze Białym w Zatoce Tartacznej. Narciarze powalczą w następujących kategoriach U-14, U-17, U-21, OPEN, +35, +45, +55, +65. Eliminacje rozpoczną się w piątek, 13 lipca, o godzinie 9.00, natomiast kolejnego dnia w godzinach 10.00-18.00 odbędą się finały. Zakończenie zawodów i dekoracja narciarzy przewidziana na godzinę 19.00.

Z kolei w niedzielę, 15 lipca, zapraszamy serdecznie na Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup Memoriał Zygmunta Kowalika, który odbędzie się na rzece Netcie przy Hoteliku Karmel. Podczas zawodów, które co roku gromadzą okazałą publiczność, zobaczymy czołówkę światową w tej dyscyplinie. Zawodnicy będą walczyć o najdalsze skoki w następujących kategoriach U-14, U-17, U-21, OPEN, +35, +45, +55, +65.

-Podczas zawodów odbędą się dwie rundy skoków. W każdej rundzie zawodnik oddaje trzy skoki. Wygrywa ten zawodnik, który uzyska najdłuższą odległość w pierwszej lub drugiej rundzie skoków –informują organizatorzy. -Za uzyskane wyniki sportowe w Lotto Netta Cup zostaną przyznane puchary oraz nagrody pieniężne, które otrzyma trzech pierwszych zawodników w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Łączna pula nagród wynosi 7000 zł.

Nie można zapominać, że Augustów jest kolebką narciarstwa wodnego w Polsce. Od ponad 50 lat na rzece Netcie w Augustowie są rozgrywane jedne z najważniejszych w tej części Europy zawody o nazwie Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Cup” – Memoriał „legendarnego” Zygmunta Kowalika.

Zapraszamy wszystkich serdecznie, bo naprawdę warto zobaczyć skoczków w locie.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe