Z wizytą u pana profesora

  • 11.07.2018, 13:58 (aktualizacja 11.07.2018 14:03)
  • Jolanta Wojczulis
Z wizytą u pana profesora
Profesor Andrzej Strumiłło znany polski rzeźbiarz, grafik, poeta, pisarz, kto nie chciałby spotkać się z nim osobiście i zobaczyć jego prace. Od lipca jest taka możliwość. W Maćkowej Rudzie, gdzie mieszka profesor, otworzono galerię, w której można podziwiać jego dzieła i uściskać rękę tego znanego artysty. Można również między innymi nabyć prace Andrzeja Strumiłły i nietuzinkowe szale barwione naturalnie oraz cieszyć się obecnością dostojnych koni arabskich.

 

Jolanta Wojczulis

Galeria Andrzeja Strumiłły znajduje się w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie (ok. 30 kilometrów od Augustowa). Powstała w budynku tuż obok domu, gdzie od ponad 30 lat mieszka i od lat 80-tych tworzy pan profesor. Tuż obok obrazów znajdują się więc stoły z farbami i pędzle pana Strumiłły.

Więcej na ten temat w czwartkowym (12 lipca) wydaniu Przeglądu Powiatowego

 

Fot. Anna Strumiłło

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe