Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

  • 9.07.2018, 11:13 (aktualizacja 09.07.2018 11:16)
  • Jolanta Wojczulis
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka
Nadszedł czas wakacji.Nasze kochane dzieci będziemy wysyłać na kolonie czy wycieczki.Warto zadbać o to, żeby szczęśliwie dotarły na miejsce, ale też wróciły. Warto zatem zgłosić się do augustowskich policjantów i poprosić o kontrolę autokaru, augustowska policja rozpoczęła wzmożone działania kontrolne na rzecz bezpiecznego wypoczynku.

 

Jolanta Wojczulis

Augustowscy policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie oraz telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 87 564 10 12 - ( dyżurny jednostki, całodobowo), lub 87 564 10 55 - ( sekretariat WRD od poniedziałku, do piątku w godz. 7.30-15.30). Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów jest parking przy KPP w Augustowie od strony ulicy Sucharskiego, w godzinach ustalonych telefonicznie. Zgłoszenia kontroli należy dokonać najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

-Przed wyjazdem autokarem na wakacje należy sprawdzić, kto i gdzie organizuje wyjazd i miejsce pobytu. Należy również ustalić, czy wychowawcy i opiekunowie mają odpowiednie kwalifikacje, jaki jest program pobytu oraz czy jest on zgodny z oczekiwaniami naszymi i dziecka. Wszelkie informacje dotyczące letniego wypoczynku powinny znaleźć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://wypoczynek.men.gov.pl/ -radzi komisarz Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej komendy policji.

Każdy rodzic może także wstępnie zweryfikować autobus szkolny/wycieczkowy, sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu.

Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

 

Oprac. J. Wojczulis na podstawie: www.augustow.policja.gov.pl

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe