Spotkania pod chmurką 2018

  • 8.07.2018, 17:01 (aktualizacja 08.07.2018 17:13)
  • Jolanta Wojczulis
Spotkania pod chmurką 2018
Chmurka (a nawet ogromna ciemna chmura) – dopisała. Spotkania (a nawet cztery niezapomniane zdarzenia) – przebiegły w miłej, i pomimo chłodnej aury pogodowej, ciepłej atmosferze. Były też namiot, koce, poduszki, książki, wspaniali goście, niezwykły spektakl i wiele, wiele uśmiechów. A to wszystko podczas czwartego rodzinnego pikniku czytelniczego, który miał miejsce 30 czerwca 2018 r., na Błoniach w Augustowie.

 

Jolanta Wojczulis

Piknikowanie rozpoczęło się przed południem – czytaniem na śniadanie. Następnie warsztaty pełne wyobraźni poprowadził pan Daniel de Latour– znany ilustrator, grafik (a także muzyk!), który oprócz rysowania komiksów i tworzenia ilustracji do książek dla dzieci, współpracuje z czasopismami (m.in. „Wysokimi Obcasami”). Gościem kolejnego spotkania była pani Joanna Maria Chmielewska– pedagog, socjoterapeutka oraz autorka książek dla dzieci i dla dorosłych (np. „Sukienka z mgieł”). Pani Joanna – oraz wszyscy zgromadzeni na Błoniach mali i duzi uczestnicy pikniku – mieli okazję zobaczyć spektakl, który powstał na podstawie jednej z książek autorki. Przedstawienie „Niebieska Niedźwiedzica” – w reżyserii pani Joanny Denert, z niezwykle utalentowaną obsadą dziecięcą, wzruszył i rozczulił publiczność, która na koniec spotkań wspólnie zaśpiewała wersy piosenki: „(…) przegońmy zło!”.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Wśród uczestników spotkania rozlosowano nagrody – m.in. poduszkę-niedźwiedzicę według autorskiego projektu. Piknik zorganizowała Fundacja Mamy Mamy przy wsparciu Urzędu Miasta Augustów.

Fundacja Mamy Mamy

Fot. Sylwia Wysocka

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe