Odznaczenia państwowe dla bohaterów 

  • 7.07.2018, 14:50 (aktualizacja 07.07.2018 15:02)
  • Bartosz Lipiński
Odznaczenia państwowe dla bohaterów
Bardzo podniosła uroczystość wręczenia Orderów Odrodzenia Polski żołnierzom Armii Krajowej, Armii Krajowej Obywateli i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” odbyła się w Augustowie w piątek, 15 czerwca. Tylko jeden z trzynastu uhonorowanych bohaterów walk o niepodległą Ojczyznę na ziemi augustowskiej i suwalskiej dożył tej zaszczytnej chwili. Ordery pozostałych odznaczonych odebrali członkowie z ich najbliższych rodzin.

Bartosz Lipiński

Postanowieniem Prezydenta RP trzynastu żołnierzy Armii Krajowej oraz jej kontynuacji Armii Krajowej Obywateli i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” z ziemi augustowskiej i suwalskiej otrzymało krzyże komandorskie, oficerskie i kawalerskie. Aż dwanaście Orderów Odrodzenia Polski przyznano pośmiertnie. Szczególne poruszenie w auli augustowskiego II Liceum Ogólnokształcącego towarzyszyło odebraniu orderu przez Jana Kuleszę, który mimo sędziwego wieku przybył na uroczystości. Łzy wzruszenia jedynego z żyjących do dziś odznaczonych były symbolem przywrócenia pamięci całemu bohaterskiemu pokoleniu. Odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe