Kongres szansą dla Augustowa 

  • 6.07.2018, 14:10 (aktualizacja 06.07.2018 14:17)
  • Bartosz Lipiński
Kongres szansą dla Augustowa
Odbywający się w Augustowie w dniach 14-15 czerwca Kongres Uzdrowisk Polskich był doskonałą okazją nie tylko do wymiany poglądów o codziennych potrzebach i troskach miast uzdrowiskowych, ale też do dużej promocji naszego miasta, jako gospodarza. Nic dziwnego, że burmistrz korzystał z tej szansy chwaląc walory turystyczne i inwestycyjne Augustowa. Zapowiedział również budowę parku zdrojowego z prawdziwego zdarzenia.

Bartosz Lipiński

Możliwe korzyści z roli gospodarza

XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich to z pewnością jedno z większych, jeśli nie największe wydarzenie o charakterze ogólnopolskim zorganizowane w tym roku w Augustowie. Do grodu nad Nettą przyjechali włodarze miast z różnych części kraju oraz wybitni specjaliści od funkcjonowania uzdrowisk, aby debatować nad szczególnie bliską nam dziedziną życia. Partnerem tegorocznego kongresu były Druskienniki. Tematem przewodnim spotkań była próba odpowiedzi na pytanie, czy „Uzdrowiska XXI wieku to spełnione nadzieje czy niewykorzystane szanse?”. Dwa dni augustowskiej części kongresu obfitowały w liczne panele dyskusyjne. O ile goście przybyli z zewnątrz mogli potraktować wydarzenie jako jedną z wielu imprez naukowych, to Augustów pełniąc honory gospodarza miał do udowodnienia dużo więcej. Drugiego dnia kongresu zebrani zastanawiali się w jaki sposób pogodzić funkcje uzdrowiskowe z rozwojem gospodarczym gmin uzdrowiskowych. To jeden z ulubionych tematów burmistrza Augustowa, który przekonywał, że możliwa jest symbioza ognia z wodą.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe