Autobusy znów za darmo 

  • 1.07.2018, 14:07 (aktualizacja 01.07.2018 14:17)
  • Bartosz Lipiński
Autobusy znów za darmo
Duża niespodzianka dla mieszkańców Augustowa. Podobnie jak przed rokiem w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia osoby urodzone i zameldowane w naszym mieście będą mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Takie udogodnienia ponownie otrzymają też posiadacze augustowskiej karty turysty, ale ubiegłoroczne statystyki jasno pokazują, że największymi beneficjentami darmowych przejazdów autobusami są augustowianie.

Bartosz Lipiński

Kolejna edycja augustowskiej karty turysty

W trakcie sezonu letniego w 2017 roku w Augustowie wzorem innych miast wprowadzono kartę turysty. Dzięki temu posiadający ją przyjezdny po uiszczeniu opłaty uzdrowiskowej lub miejscowej za co najmniej trzy dni pobytu był upoważniony do szeregu zniżek, m.in. w branży gastronomicznej i rekreacyjnej. Oprócz zachęcenia do wnoszenia wspomnianych opłat celem wprowadzenia karty była również promocja lokalnych przedsiębiorców, integracja środowiska branży turystycznej oraz rozwój sieci współpracy. Przed rokiem w naszym mieście wydano 790 kart, co zdaniem władz okazało się być strzałem w dziesiątkę. Nieco inaczej można ocenić ten sukces gdy przyjmiemy, że Augustów każdego roku latem odwiedza od 150 do 200 tysięcy turystów. Ale od czegoś trzeba zacząć. Magistrat stoi na stanowisku, że pierwsza edycja była udana.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Moro
Moro 2.07.2018, 15:28
To że mieszkańcy jeżdżą bezpłatnie nie przynosi żadnych korzyści miastu.
Przeciwnie Karta Turysty miała być wsparciem branży turystycznej i usług powiązanych. Budować pozytywny i przyjazny wizerunek miasta . i to był dobry pomysł. To się podoba turystom.
avsa
avsa 2.07.2018, 17:02
Najlepiej jeszcze płacić turyztom 5 zeta za przejazd. Pępek świata branża turystyczna.
Natalia
Natalia 2.07.2018, 14:12
Co z tym testowym autobusem elektrycznym co jeździł po mieście, będą kupować czy nie?

Pozostałe