Sesja Rady Powiatu z 29 czerwca 2018 (relacja audio)

  • 1.07.2018, 14:00 (aktualizacja 02.07.2018 20:27)
  • Bartosz Lipiński
Sesja Rady Powiatu z 29 czerwca 2018 (relacja audio)
W piątek, 29 czerwca odbyła się w Augustowie sesja rady powiatu.

Publikujemy relację audio z wydarzenia.

Bartosz Lipiński

Cz. I:

Cz. II:

Proponowany porządek obrad:

  • Otwarcie obrad.
  • Przedstawienie porządku obrad.
  • Sprawozdanie Starosty Augustowskiego z pracy Zarządu Powiatu.
  • Interpelacje radnych.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Augustowskiego na 2018 r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ujęcia w projekcie budżetu Powiatu Augustowskiego na rok 2019 dotacji celowej dla SP ZZOD w Augustowie przeznaczonej na sfinansowanie wkładu własnego do projektu dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ujęcia w projekcie budżetu Powiatu Augustowskiego na rok 2019 dotacji celowej dla SP ZZOD w Augustowie przeznaczonej na sfinansowanie wkładu własnego do projektu „Wzajemna współpraca na rzecz wzmocnienia zdolności systemu opieki zdrowotnej na pograniczu litewsko-polskim”.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Augustowskiego za rok 2017 i sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok.
  • Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Augustowie.
  • Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Augustowskiego.
  • Podjęcie uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Augustowskiego.
  • Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowy najem pomieszczeń w budynku przy ulicy Mickiewicza 2 w Augustowie.
  • Odpowiedzi na interpelacje radnych.
  • Przyjęcie protokołu Nr XXIX/18 z dnia 23 maja 2018 r.
  • Wolne wnioski i zapytania.
  • Zakończenie obrad.
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Porównywarka
Porównywarka 7.07.2018, 11:14
Wniosek mieszkańca - a czy mógłby któryś radny (nie ważne z której opcji) zapytać Pana Burmistrza Walulika ile osób, z jakim doświadczeniem zwolnił w obecnej kadencji (nie wnikając w powody, z wyłączeniem spraw dyscyplinarnych), ilu pracowników odeszło z własnej woli (z wyłączeniem odchodzących na emeryturę), na ilu sesjach nie zapewniono obsługi (nie wnikając w to kto temu winien)? Poproszę również o zestawienie takich danych w porównaniu z poprzednimi kadencja i z podaniem kto wówczas pełnił funkcję burmistrza. Dla mnie osoba pełniąca tak wysokie funkcje publiczne winna umieć "ugasić każdy pożar", umieć dojść do porozumienia z każdym, nawet jeżeli ten drugi ma odmienne zdanie i nie jest "tak ważny" jak rozmówca.
mieszkanka
mieszkanka 6.07.2018, 18:01
stara gwardia to okreslenie juz uzywane wczesnie w komentarzach
dla mnie szacunek maja urzednicy ktorzy sa juz dawno na emeryturach i ktorzy wiedzieli co robia ,mieli szacunek do innych.
dlaczego do urzedu w Augustowie czy innych Polskich miastach sie wchodzi jak na sciecie a zalatwienie czegokolwiek jest prawie niemozliwe bo na mlodego czlowieka spoglada sie z gory .....zamiast pomoc i wytlumaczyc urzednik oczekuje i traktuje jakby rozmawial z idiota a nie z drugim czlowiekiem,zwierzeta czasami sa lepiej traktowane i potem oczekuje sie od mlodych ze bedziemy sie klaniali w pas i dziekujemy ze zyjemy.....
mieszkanka
mieszkanka 6.07.2018, 11:06
XYZ moj komentarz tyczyl sie przede wszystkim wczesniejszych wypowiedzi czyli 'niech mlodzi wyjada do Warszawy sie rzadzic' nie mowilam ze jestesmy super madrzy i doswiadczeni ,staramy sie i mamy juz jakies pojecie o swiecie nawet wieksze od starszych bo mielismy mozliwosc podrozowania i zobaczenia jak to sie robi w krajach bardziej rozwinietych a to jest wazne.
Od zawsze tak bylo ze kazdy chce czerpac kozysci tylko dla siebie ,a stara gwardia nie jest egoistyczna i nie robi tego dla siebie czy to tez nie jest egoizm?
owszem za nami idzie dekada ktora jeszcze mniej rozumie od nas ,dla nich jestesmy 'dziwni' ale dla nas stara gwardia tez jest 'dziwna'
bez obrazy ale ja rozumiem ze kiedys byly inne czasy,trzeba bylo walczyc o przetrwanie ,komuna nas nie rozpieszczala ,malo z tego pamietam ale napewno rodzice wychowywali mnie przede wszytkim zebym byla dobrym czlowiekiem i budowali ten kraj i miasto z mysla o nas i naszych dzieciach i zebysmy my nie musieli w takich warunkach jak oni zyc wiec dlaczego teraz kiedy probujemy isc do przodu i cos zrobic zeby bylo lepiej to nam sie wlasnie podklada klody pod nogi ,bo mamy znac swoje miejsce,taka wojna kto ma wiekszego? juz dawno z piaskownicy wyroslismy a jesli dalej tak bedzie to po nas nowa dekada serio zawinie sie do wiekszych miast i wy 'starzy,doswiadczeni ,niby tacy inteligentni i oczytani 'skonczycie samotnie bez szklanki wody przy lozku ............
Rozczarowana
Rozczarowana 6.07.2018, 13:44
Czystka która wymiotła waszymi niedojrzałymi umysłami doświadczonych ludzi z urzedu zbiera źniwo. Ci zwolnieni ludzie mieli takie doswiadczenie że mogli pracowac bez burmistrza.
Czy ktoś z was pomyslał co czuje czlowiek nie uwikłany w polityke i ukladziki zwolniony na kilka lat przed emerytura "z powodu braku zaufania" ?
Ruszcie te swoje szare komorki! Poniewaź to nie byl twoj ojciec czy twoja matka to można potraktowac jak przedmiot?
Dla mnie jestescie skonczeni jako przyszli radni i przez was wybrany burmistrz !
Nie tylko twoi rodzice budowali miasto !
Czuje jakiś podział ludzi na stara gwardię, na swoich szanowanych rodzicow, na niedojrzalych o dekade młodych. To przeświadczenie o nieomylnosci nazywa sie PYCHA!
mieszkanka
mieszkanka 6.07.2018, 17:29
Przede wszystkim Pani Rozczarowana nie jestesmy na Ty i nigdy nie bedziemy,to raz,po dwa obrazaniem moich rodzicow swietej juz pamieci nigdzie Pani nie dojdzie to tylko swiadczy o Pani kulturze osobistej jakze niklej ,prosze o czytanie ze zrozumieniem a nie wsciekanie sie bo w moich wypowiedziach nigdzie nie napisalam ze jestem z rady miasta ani przy jakiejkolwiek wladzy ,ani moi rodzice tez nie byli,jestem mieszkanka Augustowa i bola mnie przepychanki polityczne ktore w tym momencie maja miejsce mowie,cierpia na nich wszystcy nie tylko Pani.To ze mlodzi nie dostaja szans tak zawsze bylo ,mlodzi ludzie maja problem ze znalezieniem pracy bo wlasnie ludzie ktorzy od dawna powinni byc na emeryturze jeszcze na niej nie sa.
Narzeka Pani ze wspominam o starej gwardii a to wlasnie stara obsada wciagala na lepsze stanowiska swoje rodziny.
Mowi Pani o zwolnieniu a mi ciezko jest oceniac sytuacje jesli nie znam faktow i nie bede sie wypowiadala.
o swoich rodzicach wspominalam jako ogol i wiem ze to nie tylko moi rodzice to miasto budowali to bylo odniesienie do mojego wieku lub jak Pani woli pokolenia,nie musi Pani krzyczec z tego tutulu na mnie bo uzywanie wykrzyknikow w wypowiedzi jest bardzo nieeleganckie.
Nie jestem nieomylna i nigdy tak nie twierdzilam a Pani wypowiedz jest najzwyczajniej chamska i nie na poziomie.
emeryt
emeryt 7.07.2018, 07:38
A Pani wypowiedz to nie jest chamska, zastanów się.
Kadrowa
Kadrowa 6.07.2018, 17:12
Nie raz tu pisano, że radni nic nie mają do polityki kadrowej, prowadzi ją pracodawca. Kogo, kiedy, czemu i czy słucha czyichś porad w tym zakresie to już jego wyłączna sprawa i odpowiedzialność.
Koilmbo
Koilmbo 6.07.2018, 11:52
dzięki, wieika to szczerość :)nic dodać. wszyscy widzimy z czym możemy mieć do czynienia
XYZ
XYZ 2.07.2018, 20:56
Pięknie "mieszkano". Cudownie pierwotny, krystalicznie czysty egoizm. Młoda to może jesteś ale poza tym ....brrr...
Nie jesteście wy tacy młodzi w tym nm, nie, nie,,, niedojrzale się zachowujecie, co jest znamienne dla wczesnej młodości , prawda, a ten egoizm i krótkowzroczność to powierdza, ale za wami idzie już więcej niż dekada pokoleniowa, z prawem do głosu. Dla nich jesteście "dziwni"
mieszkanka
mieszkanka 2.07.2018, 16:47
najlepiej mlodych wygnac a miasem beda rzadzic starcy ,stara gwardia ,reka reke myje i spotykamy sie u Pani Zosi na imieninach,jakas porazka te komentarze Panowie zastanowcie sie dokad zmierzacie z takim punktem widzenia ale niestety czas uplywa I wiekszosc I tak sie polozy obok szpitala a w miescie ktos musi zyc I pracowac nie tylko sie bawic na dancingach i spacerowac nad bulwarami................
Smutne to!
Smutne to! 2.07.2018, 23:38
Czas szybko leci.... a ci młodzi z NM wcale nie tacy mlodzi i jeszcze z jedna dwie kadencje i dzieci "starej gwardi" nauczeni przez obecnych mlodziakow powiedzą gdzie ich miejsce!
Szkoda że nikt nie patrzy na wybieranych do rzadzenia ludzi na ich umiejetnosci , kierunek wyksztalcenia, doswiadczenie zawodowe wysoka kulture osobistą i szacunek ludzi w środowisku z ktorego pochodzą!
Liczy sie partyjna przynależność i nie ważne że zawod nauczyciel i najczęściej WF lub cwaniaczek co przy okazji bycia u wladzy zalatwi swoje interesiki i zatrudni znajomych i pociotkow oczywiscie zwalniajac doswiadczonych pracownikow nazywajac ich stara gwardia!
Joanna
Joanna 3.07.2018, 09:27
Zawód nauczyciel to bardzo szlachetny i potrzebny społecznie zawód. Zestawianie zawodu nauczyciela z cwaniaczkiem załatwiającym swoje interesiki jest obraźliwe i narusza dobra osobiste nauczycieli. ŚWIADCZY o morale
i edukacji społecznej piszącego. Gdyby jakiś nauczyciel kiedyś nie nauczył pana/panią pisać nie byłoby powyższego wpisu. A nawiązując do uwag o wykształceniu: nauczycie posiadają wykształcenie wyzsze magisterskie obejmujące przedmiot nauczania i nauki społeczne oraz pedagogikę. Ponadto większość nauczycieli ma ukończoną więcej niż jedną specjalizację i kierunek kształcenia.

Smutne to !
Smutne to ! 5.07.2018, 07:30
Szanuję bardzo nauczycieli ! I uważam że skoro ktoś się na ten szlachetny zawod zdecydowal to niech go z duma wykonuje!
Niech mi nikt nie wmawia że na awf nauczyl się ekonomii, prawa i zarządzania!
A cwaniaczek nie jest porownywany do nauczyciela! Proszę czytać ze zrozumieniem!
Smutne jest to że dalismy się omamić ludziom którzy weszli dosłownie do naszych domow i obiecali że ekipa z wybranym p. burmistrzem dokona cudu nad nettą !
A co mamy? Wojnę o władzę !
Ps. To nie pani p. Joanno moj wpis dotyczył!
Studenci ...jest nas wielu
Studenci ...jest nas wielu 6.07.2018, 23:00
Na historii też nie nauczył się ekonomii i prawa . I coż z tego..a na ekonomii nie nauczył sie prawa i zarządzania...na prawie zupełnie nie nauczył się ekonomii i zarządzania ...a na zarządzaniu ekonomii..i tak wkoło ... Juliusz Słowacki był z wykształcenia prawnikiem a prezydent Ignacy Mościcki był chemikiem, Narutowicz był inżynierem hydrotechnikiem ... potencjał jest najważniejszy i ogólne kpmpetencje..
Mecc
Mecc 7.07.2018, 21:26
Ja tez jestem mądrym, wykształconym i w temacie byłym studentem. Jak ... prawie każdy
Nie jest powiedziane
Nie jest powiedziane 6.07.2018, 21:53
Nigdzie prawo nie określa jaki kierunek wykształcenia i jaki stopień ma mieć burmistrz, prezydent czy nawet prezydent państwa. Ani w Polsce ani nigdzie na świecie. Wymagania ustawowe są do urzędników, oni mają dysponować fachową wiedzą. Po to jest urząd a w nim specjalizacja wydziałów, komórek i samodzielnych stanowisk. Prezydent wójt, burmistrz oraz rada nadają kierunki i kształtują politykę rozwoju miasta i powinna być ona dalekosiężna. Urzędnicy realizują wytyczone cele i dbają aby były realizowane zgodnie z prawem. Burmistrz wójt czy prezydent także musi stać na straży praworządności zasięga opini prawników , specjalistów. doświadczonych urzędników.
emeryt.
emeryt. 3.07.2018, 08:22
Brawo, ktoś w końcu powiedział prawdę,
Kronos
Kronos 2.07.2018, 19:22
młodzi też tam się położą (jak nie tam na na innym) w tym względzie wszyscy mają zapewniony równy dostęp i nieuchronnosć zdarzeń.
Gwarancja pewna bez względu na wiek, pochodzenie i status społeczny
Ocena
Ocena 1.07.2018, 08:57
Starosta to człowiek na poziomie. Nie słyszałam, żeby na mieście mówili o nim źle, że kogoś źle potraktował. Pracownicy czują stabilizację, dzięki czemu efektywnie i skutecznie pracują, a sam starosta to wieloletni polityk umiejący się porozumieć i rządzić.
ddd
ddd 3.07.2018, 07:35
łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje ...
Tele
Tele 1.07.2018, 12:37
Dobry żart
Wątroba
Wątroba 30.06.2018, 22:52
I wynagrodzenia nie obniżyli panu staroście(Po dżentelneńsku się zachowali).A radni miejscy (nie wszyscy)obniżyli w imię prawa burmistrzowi wynagrodzenie i nawet wspamnieli na sesji , że żadne wynagrodzenie sie mu nie należy.Takie orły. To pokazuje jaki zadziała mechanizm w kolejnej kadencji jak skład wysokiej rady miejskiej się nie zmieni.????????????????????????????????????????????????????????
Pikuś
Pikuś 1.07.2018, 09:38
Uzupełnienie: radny Dobkowski przekazuje dietę na cel społeczny.
placek
placek 2.07.2018, 14:23
Pani Bielawska też przekazuje dietę na cele społeczne.
Pikuś
Pikuś 1.07.2018, 09:18
Jasneee. A to przecież radni z nm deklarowali że oni nie będą brać diet ha ha ha. Ale trenują na wynagrodzeniach innych
obserwator
obserwator 3.07.2018, 11:03
Za to nowa sekretarz gra na wynagrodzeniach urzędników. Przy***som - podwyżki, niewygodnym - obniżki.
Spójrzcie na tych ludzi...zastraszeni, zaszczuci urzędnicy, boja się odezwać, siedzą jak zwierzęta w klatkach. Smutno patrzeć na to co się tam dzieje :(
To nielojaloność, czy władza do głowy uderzyła?
To nielojaloność, czy władza do głowy uderzyła? 4.07.2018, 09:28
Podstawowe pytanie - czy jak ją nazywasz "nowa sekretarz" robi te zamieszanie z płacami "pod siebie", czy dla szefa? Nieodległa historia pokazuje, że dla władzy nie jest dobre "ruszanie" tematów nagród, podwyżek, płac więc po co to zrobiła w dodatku w "roku wyborczym"?
Czyżby nIedźwiedzia przysługa?
Czyżby nIedźwiedzia przysługa? 4.07.2018, 08:57
A po co taki zamęt w roku wyborczym wprowadzać? Kto jest "nową sekretarz"? Ma jakieś doświadczenie na tego typu stanowiskach? Skoro państwowe władze z powodu przyznanych nagród miały kłopoty to po co ruszać te tematy w roku wyborczym? Takie działania budzą kontrowersje, a pewności nie ma, że ten kto dostał podwyżkę postawi krzyżyk we właściwym miejscu we właściwym czasie, a rozgoryczeni tą sytuacją też pewnie się znajdą, a i osoby postronne mogą zacząć pytać o co chodzi? - w poprzedniej kadencji światło gasili tak oszczędzali, a teraz podwyżki - ilu osobom, za co? No i zaczną się kłopoty....
HRZOO
HRZOO 3.07.2018, 19:42
A pani Obserwator to z tych pięknych i ładnych co już w sesjach nie uczestniczą? Czy z tych co "siedzą jak zwierzęta w klatkach"? Bo wygląda jakby znała się pani na pychoalogi zwierząt ojej przepraszam urzędnimów, to znaczy ludzi. Przepraszam pomyłka, to przez te klatki, to takie sugestywne....
Obserwator
Obserwator 5.07.2018, 09:03
Jak obserwator dobry, to widzi kto po godzinach za urzędniczym biurkiem siedzi, panie mecenasie
HrZOO
HrZOO 7.07.2018, 08:40
Nie jestem mecenasem.
Obserwator
Obserwator 4.07.2018, 11:48
W pośpiechu zza urzędniczego biurka piszesz...tyle literówek. Lepiej weź się do roboty!
HRZOO
HRZOO 4.07.2018, 20:59
Oj chyba Pani Obserwator najwyrażniej z tych ładnych. Jśli zarzuca pani że ktoś pospiesznie pisze z za urzędniczego biurka to poinna pani wiedzieć że urzędnicy nie pracują po godz. 19 stej.a tej byl napisany mój komentarz ( co widać przy podisie) Sama pani obserwator napisała oba wpisy o godz 11 z minutami czyli w godzinach pracy.
Miło było popatrzyć i posłuchać
Miło było popatrzyć i posłuchać 5.07.2018, 10:08
A co Cię tak boli, że ktoś ładny, że aż jakąś "teorię spiskową" dorabiasz? W twoim otoczeniu "gabinet osobliwości" o aparycji "ruskich bab skrzyżowanych ze starymi żydówkami"? Ludzie są różni i trzeba się z tym pogodzić, że ci ładni przyciągają wzrok i są lepiej odbierani. To chyba nawet naukowo udowodniono.
>jedyni godni .......>
>jedyni godni .......> 6.07.2018, 12:14
aie ty toierancję zachwujesz tyiko dia siebie bo najwyraźniej nie cierposz tych krzyźówek ktore opsalaś a przecież iudzie są rożni. Takie nastroje i ocenianie narodowości oraz pochodzenia zydowskiego w szczegóiności w takim jak podajesz pejrotywnym znaczeniu, znane jest z historii. Prawa obywateiskie i spoieczne dia iudzi o okreśionym wygiądzie i pochodzeniu narodowym. Rysy semickie, brzydota, niepelnosprawność , pochodzenie semickie słowiańskie to odbierało wszeikie prawa obywatelskie a nawet prawo do życia
Co z tobą?
Co z tobą? 6.07.2018, 14:03
Komentarz dotyczył wyłącznie cech wyglądu np. przesadzony makijaż, orli nos, które są charakterystyczne dla niektórych narodowości. Według mnie te cechy nie sprawiają, że osoba wygląda dobrze, a dla ciebie mogą się podobać. Sprawa indywidualna. Ja piszę - podoba mi się Wąsik jaki miał Hitler, ty czytasz - propaguję faszyzm i antysemityzm? Proszę cię czytaj tylko i wyłącznie to co jest napisane, nie umieszczaj osobistych interpretacji na temat treści umieszczonych przez inne osoby.
Jedyni...
Jedyni... 6.07.2018, 17:36
"Przesadzony makijarz i orli nos , które są charakterystyczne dla niektórych narodowosci..." co z tobą ??? Upodobanie do wąsika to co innego..
Leszek
Leszek 30.06.2018, 15:59
Tak najlepsza jest stara sprawdzona gwardia, młodzi niech wyjeżdżają do Warszawy i tam się mądrzą.
Joker
Joker 30.06.2018, 18:28
Tacy ja kich ostatnio mamy nieprzyjemność często oglądać w"sławnych" już transmisjach sesji i rozmaitych oświadczeniach, apelach hotspotach konferencjach i tym podobnych tzw quazi przedsięwzięciach lepiej niech jadą do tej Warszawy. Niech tam spròbują tak się "pomądrzyć" .
żal.pl
żal.pl 3.07.2018, 17:20
masz rację! po co tłumaczyć coś naszym mieszkańcom, lepiej tłumaczyć w Warszawie bo tu w Augustowie głupi lud wszystko kupi?.... żal żal co piszesz....
Klasa
Klasa 30.06.2018, 10:03
Tu radni a w szczegòlności radne ubrani odpowiednio a nie w jakichś dekoldach połowę biustu odkrywających, przezroczystych bluzkach albo bluzkach na ramiączkach.... można widać wiedzieć gdzie jaki ubiór i gdzie czego nie wypada eksponować. Kultura dojrzałość opanowanie.
Mała Mi
Mała Mi 30.06.2018, 09:23
Co by nie mówić to w powiecie ta rada jakaś jest normalna. ...mikrofonów sobie nie wyłączają ani radni nawet opozycyjni nie zachowują się jak p Dobkowski nieprzymierzając
Mi
Mi 2.07.2018, 20:04
Radni powiatu rozumieją kim są i jaką rolę pełnią.Wiedzą również, że cechy radnego to klasa, kultura, wiedza i stosowny wygląd. A w UM - pamiętacie Państwo bajkę dla dzieci "sąsiedzi" ????
emeryt
emeryt 3.07.2018, 08:26
Jaki pan, taki kram.

Pozostałe