Melodia płynąca z Augustowa 

  • 2.07.2018, 09:35
  • Jolanta Wojczulis
Melodia płynąca z Augustowa
Są znani w całym naszym regionie, a nawet na Białorusi i na Litwie, tylko w naszym mieście wciąż wiemy o nich niewiele. Mowa o chórze „Melodia”, w którym śpiewają zarówno członkowie byłego zespołu „Złota Jesień” jak i grupy „Agat”. Choć powstał zaledwie dwa lata temu, to już zdążył wystąpić na wielu koncertach, przeglądach i różnych uroczystościach.

Są znani w całym naszym regionie, a nawet na Białorusi i na Litwie, tylko w naszym mieście wciąż wiemy o nich niewiele. Mowa o chórze „Melodia”, w którym śpiewają zarówno członkowie byłego zespołu „Złota Jesień” jak i grupy „Agat”. Choć powstał zaledwie dwa lata temu, to już zdążył wystąpić na wielu koncertach, przeglądach i różnych uroczystościach.

Jolanta Wojczulis

 

Chór Melodia działający przy Augustowskich Placówkach Kultury powstał w wyniku połączenia dwóch zespołów „Złotej Jesieni” i „Agatu” w 2016 roku. Prowadzony jest przez pana Tadeusza Giedrojcia, instruktora z długoletnim doświadczeniem, wieloletniego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

-„Melodia” jest ciekawym projektem muzycznym i uważam, że bardzo udanym, choć w Augustowie jeszcze mało znanym. Chcielibyśmy, żeby o nas w końcu dowiedziało się większe grono osób, bo uważam, że warto mówić o wszelkich inicjatywach artystycznych, tym bardziej jeżeli promują nasze miasto –powiedział mi Tadeusz Giedrojć, który prowadzi chór i akompaniuje na akordeonie. –Pracujemy dosyć intensywnie, jesteśmy bowiem często zapraszani na różnego rodzaju przeglądy, uroczystości, czy festiwale i to nie tylko w Polsce, byliśmy już na Litwie i na Białorusi. Występujemy też cyklicznie w sanatorium Budowlani. Nieraz moglibyśmy wyjechać nawet dalej w głąb Polski na różne przeglądy jak choćby do Wielkopolski czy na Pomorze, ale wiadomo ograniczają nas fundusze.

W „Melodii” śpiewają obecnie 22 osoby. Zespół bierze aktywny udział w życiu kulturalnym naszego miasta i całego regionu. Prezentuje swoje wokalne umiejętności podczas koncertów oraz uświetnia uroczystości i rocznice państwowe.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
markos
markos 2.07.2018, 21:26
Wow, ...dziewczyny "młodzików" szukają ? ;)

Pozostałe