Tanecznym krokiem przez życie  

  • 30.06.2018, 10:58 (aktualizacja 02.07.2018 09:27)
  • Jolanta Wojczulis
Tanecznym krokiem przez życie
Pamiętam ją jako nastolatkę, już wtedy zachwyciła mnie swoim tańcem, charyzmą i filigranową postacią. Katharina Kochanowska, dziś piękna, zdolna młoda kobieta, pełna pasji do tańca, fitnessu i promotorka zdrowego stylu życia, może pochwalić się wieloma ciekawymi działaniami jak choćby wyreżyserowanymi przez siebie spektaklami tanecznymi. Jeden z nich „Oswoić własne demony”, można było obejrzeć w Kinie Iskra, w poniedziałek, 18 czerwca. Wielka szkoda, że tak zdolna osoba, duma naszego miasta, we wrześniu wyjedzie z Augustowa, żeby rozpocząć nowy rozdział swego życia w stolicy.

Pamiętam ją jako nastolatkę, już wtedy zachwyciła mnie swoim tańcem, charyzmą i filigranową postacią. Katharina Kochanowska, dziś piękna, zdolna młoda kobieta, pełna pasji do tańca, fitnessu i promotorka zdrowego stylu życia, może pochwalić się wieloma ciekawymi działaniami jak choćby wyreżyserowanymi przez siebie spektaklami tanecznymi. Jeden z nich „Oswoić własne demony”, można było obejrzeć w Kinie Iskra, w poniedziałek, 18 czerwca. Wielka szkoda, że tak zdolna osoba, duma naszego miasta, we wrześniu wyjedzie z Augustowa, żeby rozpocząć nowy rozdział swego życia w stolicy.  

Jolanta Wojczulis

 

Pierwszy raz Katharinę zobaczyłam ponad 10 lat temu. Przygotowywałam wówczas artykuł do naszej gazety o bitwie tanecznej, którą młodzi tancerze zorganizowali w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. Wśród zdolnych nastolatków ona zdecydowanie wyróżniała się znakomitymi, płynnymi ruchami, lekkością w tańcu i ogromną charyzmą. Już wtedy wiedziałam, że w tej drobnej osóbce drzemie wielki potencjał i, że jeszcze nieraz o niej usłyszę, bo osiągnie wiele. Tak też się stało.

Dziś Katharina jest trenerką personalną, instruktorką wielu dziedzin fitnessowych, instruktorką tańca, tancerką teatralną oraz aktorką teatru pantomimy. Jest również masażystką oraz animatorką imprez i zabaw. Ukończyła szkołę ochrony fizycznej osób i mienia, a także szkołę gastronomiczną, jest absolwentką studiów Kieleckiego Teatru Tańca, ukończyła całą masę kursów, szkoleń i warsztatów dotyczących fitnessu, tańca, dietetyki, zdrowego stylu życia i psychologii. Jednak jak mi powiedziała, to taniec był zawsze dla niej jedną z najważniejszych sfer życia.

-Zaczęłam tańczyć mając zaledwie kilka lat, bo odkąd pamiętam taniec bardzo mnie inspirował. Dlatego będąc już w gimnazjum prowadziłam już grupę taneczną. Taniec na tyle stał się dla mnie ważną częścią mego życia, że postanowiłam studiować w Kieleckim Teatrze Tańca. Pamiętam, że byłam bardzo zdeterminowana bo mimo, że miałam natłok innych obowiązków, na zajęciach zawsze byłam na czas, zwarta i gotowa – opowiada Katharina Kochanowska. –Później moja pasja stała się też moim sposobem na życie, ponieważ zaczęłam pracować jako instruktorka tańca. Obecnie oprócz tańca zajmuję się między innymi także fitnessem oraz pełnię rolę coacha.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe