Mistrzostwa Augustowa w golfie

  • 29.06.2018, 09:55 (aktualizacja 29.06.2018 11:21)
  • Jolanta Wojczulis
Mistrzostwa Augustowa w golfie
Miłośnicy golfa spotkali się na polu JW. W Grabowie, żeby walczyć o cenne puchary w jubileuszowych już X Otwartych Mistrzostwach Augustowa w golfie. Mistrzostwa rozegrano w niedzielę, 24 czerwca, przy sprzyjającej aurze.

 

 

 

 

-Mimo zapowiadanego deszczu i burzy na szczęście mieliśmy piękną słoneczną pogodę -dodaje Robert Hanisz, prezes Augustowskiego Klubu Golfa. –Zawody zatem odbyły się w świetnych warunkach, które sprzyjały dobrej grze.

W mistrzostwach o najcenniejsze trofea walczyło 23 zawodników. Po rozegraniu rundy zasadniczej okazało się, że trzeba zagrać dogrywkę o trzecie miejsce w kategorii mężczyzn. W dogrywce rozegranej na dwóch dołkach Józef Wiszniewski pokonał Kamila Sawickiego.

-W konkursie towarzyszącym na najdokładniejsze uderzenie, rozegranym na dołku nr 1 zwyciężyła Anna Palczewska lokując piłeczkę w odległości 720 cm od dołka w pierwszym uderzeniu, z kolei w klasyfikacji netto najlepszy okazał się Piotr Markiewicz (augustowski utytułowany mistrz kajakarstwa) przed Waldemarem Sikorą i Cezarym Cieślukowskim –informuje R. Hanisz. -Natomiast w klasyfikacji pucharowej (brutto) zwyciężyli: w kategorii juniorów Maciek Piekarski, w kategorii mężczyzn Krzysztof Okrągły przed Andrzejem Sawickim i Józefem Wiszniewskim (po dogrywce), natomiast w kategorii kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Marianna Wiszniewska przed Barbarą Kielich i Anną Palczewską.

Po zakończeniu mistrzostw puchary i medale zwycięzcom wręczył patron mistrzostw Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe