Skoczyli po medale

  • 22.06.2018, 10:33 (aktualizacja 22.06.2018 11:04)
  • Jolanta Wojczulis
Skoczyli po medale
W ubiegły weekend na Jeziorze Białym w Zatoce Tartacznej rozegrano pierwszą edycję konkursu Baltic Cup – zawodów w slalomie na nartach wodnych za motorówką. Organizatorem zawodów był Augustowski Klub Sportowy Sparta-sekcja nart wodnych. Gospodarze pokazali, że mają talent i zdobyli w sumie trzy medale.

 

Jolanta Wojczulis 

Konkurs Baltic Cup w Augustowie był organizowany po raz pierwszy. Zawody były częścią turnieju, który odbywa się również na Litwie i Łotwie. Suma punktów ze wszystkich startów z trzech państw wyłoni zwycięzcę. Wśród zawodników byli między innym sportowcy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Norwegii i oczywiście Polski. Konkurs rozegrano w różnych kategoriach wiekowych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Zawody polegały na tym, że startujący narciarz musiał ominąć jak największą liczbę boi przy jak najkrótszej linie holującej. Łódź płynie po wyznaczonym do tego torze. Na tor narciarza składa się brama wjazdowa i wyjazdowa, a także sześć boi, które zawodnicy musieli mijać po zewnętrznej stronie.

Wszyscy zawodnicy zachwalali wspaniałą atmosferę, dobrą organizację i fantastyczną pogodę. Podczas zawodów padały rekordy życiowe.

Zawodnikom Sparty udało się wywalczył trzy medale, jeden złoty i dwa srebrne . Złoto zdobyła Maja Piątek, a srebro Gabriela Koszycka i wychowanek Sparty Kamil Borysewicz.

 

Pomysłodawcą imprezy wspólnie z przedstawicielem Litwy był trener AKS Sparty Maciek Krzywiński, któremu należą się duże brawa za przygotowanie tych zawodów.

W kolejnym wydaniu opiszemy sukcesy naszych kajakarzy, którzy bardzo dobrze spisali się podczas Międzynarodowych zawodów Galves Regatta.

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach po czterech rundach:

U14 dziewczyny:

I miejsce -Maja Piątek PL ( Sparta)

II miejsce -Gabriela Koszycka PL ( Sparta)

III miejsce -Anna Purina Łotwa

U 14 chłopcy:

I miejsce -Krzysztof Sobecki PL

II miejsce -Igor Domaszewski PL

 

U 17 Dziewczyny:

I miejsce -Megija Runge LAT

U 17 Chłopcy:

I miejsce -Petris Purnis LAT

U 45 Mężczyźni:

I miejsce -Aleksandr Gusarov LAT

II miejsce -Dariusz Rytko PL

U 55 Mężczyźni:

I miejsce -Piotr Pużynowski PL

II miejsce -Valentelis Vytautas LTU

U 65 Mężczyźni:

I miejsce -Lasse Johnsen NOR

Open Kobiety:

I miejsce -Liva Spurina LAT

Open Mężczyźni:

I miejsce -Ricardas Lazinskas LTU

II miejsce -Kamil Borysewicz PL

III miejsce -Valters Cinis LAT

IV miejsce Erwin Zawadzki PL

 

 

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe