Macierzyństwo daje mi dużo siły  

  • 11.06.2018, 11:45 (aktualizacja 11.06.2018 12:06)
  • Jolanta Wojczulis
Macierzyństwo daje mi dużo siły
Rozmowa z naszą utalentowaną kajakarką Edytą Dzieniszewską-Kierkla z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta, mistrzynią świata i Europy, olimpijką z Pekinu (2008) i Rio de Janeiro (2016) o jej planach sportowych na przyszłość i urokach macierzyństwa.

 

Jolanta Wojczulis

Dziesięć miesięcy temu zostałaś szczęśliwą mamą Oliwiera, także rozumiem, że zajmowałaś się jedynie dzieckiem a na treningi nie miałaś czasu…

-Tak, Oliwier to moje największe szczęście. Jest to moje pierwsze dziecko także pierwsze tygodnie i miesiące były dla mnie czymś nowym. Nauką i poznawaniem z codzienności bycia mamą. Natomiast jeśli chodzi o czas na trening to był od początku, ponieważ synek od urodzenia jest bardzo grzeczny i bezproblemowy. Często od malutkiego chodził ze mną na siłownię czy na motorówkę z trenerem, dlatego nie było problemów by wrócić do treningów.

Edyto wiem też, że niedawno na dobre powróciłaś do sportu, czy to był trudny powrót?

-Każdy powrót był inny. Inaczej wracałam po operacjach na kręgosłup a inaczej było tym razem. Na pewno mając malutkie dziecko to powrót do sportu na najwyższym poziomie wymaga dużo więcej pracy a przede wszystkim bardzo dobrej organizacji wokół siebie oraz wsparcia rodziny i środowiska w którym się żyje. Ja otrzymałam te wsparcie dlatego chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają a przede wszystkim burmistrzowi Augustowa Wojciechowi Walulikowi, staroście Jarosławowi Szlaszyńskiemu, kierownikowi Wydziału Edukacji i Sportu Dariuszowi Szkiłądziowi oraz Augustowskiemu Klubowi Sportowemu Sparta w którym cały czas trenuję i trenerowi Andrzejowi Siemionowi i grupy kajakarzy z nim trenujących.

Podczas drugiej edycji Pucharu Polski poszło ci świetnie, spodziewałaś się takich wyników?

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe