Uroczyste otwarcie augustowskiego SOR-u 

  • 9.06.2018, 14:20 (aktualizacja 09.06.2018 14:35)
  • Bartosz Lipiński
Uroczyste otwarcie augustowskiego SOR-u
Po kilku latach przerwy w augustowskim szpitalu reaktywowano Szpitalny Oddział Ratunkowy. Odział funkcjonuje od marca, ale uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się w piątek, 25 maja. Podczas uroczystości podziękowania i życzenia pomyślnej pracy złożyli m.in. dyrektor szpitala Danuta Zawadzka, starosta Jarosław Szlaszyński oraz wojewoda Bohdan Paszkowski. List do zebranych skierował minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Bartosz Lipiński

SOR wrócił do augustowskiego szpitala

Mieszkańcy całego powiatu augustowskiego mogą odetchnąć z ulgą. Po kilku latach przerwy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie reaktywowano Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeszcze rok temu, kiedy szeroko komentowano temat budowy lądowiska przy szpitalu nie brakowało głosów, że dużo pilniejszą potrzebą jest powstanie SOR-u z prawdziwego zdarzenia, będącego kluczowym miejscem do ratowania pacjentów w przypadkach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Na szczęście te spekulacje okazały się być bezpodstawne. Kierownictwo szpitala we współpracy z władzami powiatu w ciągu kilku miesięcy zapewniło placówce wykonanie odpowiedniej infrastruktury, m.in. zadaszonego podjazdu dla ambulansów czy doprowadzenia gazów medycznych.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Na temat
Na temat 10.06.2018, 15:47
Bardzo się cieszymy z nowego SOR !!!!!!
gazeto warto bywać
gazeto warto bywać 10.06.2018, 14:45
droga z Białegostoku do Suwałk przez Augustów będzie rozbudowana i oddana do lipca 2025 roku jak zapewnia Dyrekcja Dróg Generalnych. Będzie w formule 2+1 z możliwą dalszą rozbudową do 2 +2 chodzi o liczbę pasów drogowych w jedną i dugą stronę :) . Zapewnienia padły publicznie na niedawnej konferencji, która odbyła się w Augustowie. Zewsi :) dojedziesz do stolicy województwa :)) a nawet będziesz mógł/a sprzedawać grzyby czy jagody na poboczu drogi
dudu
dudu 9.06.2018, 18:43
Wojewoda z PIS: "Ludzie z całej Polski i nie tylko przyjeżdżają tutaj odpoczywać.". To gdzie jest porządna dwupasmówka Białystok Augustów?
markos
markos 9.06.2018, 21:04
Warszawka niedługo przyjedzie dwupasmówką do Augustowa przez Łomżę i Raczki a i reszta Polski także ...a tym z "białego" wystarczy to co jest , przynajmniej bezpiecznie bo wolniej ...
zewsi
zewsi 10.06.2018, 12:14
do Augustowa nie będzie dwupasmówki, a jedynie wąski i niebezpieczny łącznik, zwany szumnie obwodnicą.

Pozostałe