Retman i Flisak wzdłuż kanału 

  • 10.06.2018, 10:18 (aktualizacja 10.06.2018 13:11)
  • Jolanta Wojczulis
Retman i Flisak wzdłuż kanału
Miłośnicy biegania mają teraz swój czas. Co i raz organizowane są bowiem zawody biegowe.Tym razem mieli okazję wykazać się podczas II Półmaratonu Kanału Augustowskiego z powodzeniem zorganizowanego przez Stowarzyszenie Woda Las oraz Gminę Plaska.

II Półmaraton Kanału Augustowskiego odbył się w sobotę, 26 maja, w miejscowości Płaska.

-W ramach tej imprezy sportowej zorganizowaliśmy dwa biegi: półmaraton zwany biegiem Retmana oraz bieg na dystansie 10 km zwany biegiem Flisaka –informuje organizatorzy. - Trasa biegu przebiegała przez Puszczę Augustowską, wzdłuż Kanału Augustowskiego pomiędzy śluzami Gorczyca i Mikaszówka.

Organizatorzy niedzielnego wydarzenia nie zapomnieli o najmłodszych, dla nich również przygotowali konkurencję biegową.

Każdy z uczestników biegów otrzymał okazałe medale pamiątkowe, natomiast zwycięzcy nagrody pieniężne.

-Było bardzo ciepło, ale trasa to zrekompensowała, a trzy ostre podbiegi nie pozwoliły się nudzić -napisał na swoim faceboocku Tomasz Tomaszewski (11miejsce w kat. open) z Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno - Społecznego. –Wielkie brawa dla Stowarzyszenia Woda Las oraz Gminie Plaska za profesjonalne przygotowanie trasy i ciekawego wydarzenia sportowego, promującego aktywny styl życia.
Biegi Retmana oraz Flisaka sędziowali Agnieszka Kuźma oraz Zbigniew Ryniewicz, rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła Agnieszka Ostrowska.
Wszystkim biegaczom, gratulujemy wyników i zaangażowania w popularyzację biegania.

W niedzielę, 27 maja, w Suchowoli odbyła się XXII edycja Crossu Trzeźwości w Suchowoli. Bieg główny ukończyło 108 zawodników. Wśród biegaczy znaleźli się augustowianie z ATP, Magdalena Bielawska, która w kategorii open zajęła II miejsce oraz Artur Kuryło (na zdj. z Bogdanem Dyjukiem, przewodniczącym sejmiku podlaskiego), który wywalczył II miejsce w kat. M -50. Gratulujemy!

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe