Nowy ratusz w przyszłym roku  

  • 10.06.2018, 09:59 (aktualizacja 10.06.2018 10:49)
  • Beata Perzanowska
Nowy ratusz w przyszłym roku
Prace nad modernizacją budynku po Gimnazjum nr 1 w Augustowie, znajdującym się przy ulicy Młyńskiej rozpoczną się jeszcze w tym roku. Władze miejskie otrzymały bowiem zgodę na wydłużenie terminu finansowego zakończenia tej inwestycji. Przypomnijmy, że po remoncie ulokowany tam będzie augustowski ratusz.

Beata Perzanowska 

Losy inwestycji budynku przy ulicy Młyńskiej ważą się od jakiegoś czasu. Pomysł zaadaptowania tego obiektu na ratusz też spotkał się z różnymi opiniami. O remoncie dawnego gimnazjum, a wcześniej szkoły podstawowej, polegającym na termomodernizacji budowli z odtworzeniem gzymsów i oklejeniem tego budynku styropianem od zewnątrz, na naszych łamach pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że docelowo projekt zakłada wybudowanie windy czy umiejscowienie tabliczek informacyjnych z komunikatami pisanymi alfabetem Braille'a, co miałoby pomóc osobom niepełnosprawnych. Są to bardzo ważne udogodnienia, które przydałyby się też w obecnej lokalizacji przy ul. 3 Maja. Istnieje także koncepcja przebudowy wnętrz.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Majka
Majka 10.06.2018, 15:31
Mam nadzieję że w naszym Augustowie będziemy mieli w końcu godny ratusz a w nim..... piękną salę ślubów, elegancką klimatyzowaną z parkingiem dla gości. Skończy się ten wstyd o jaki przysparza nas obecny stan.

Pozostałe