Burmistrz dostał zielone światło 

  • 6.06.2018, 15:30 (aktualizacja 06.06.2018 15:45)
  • Bartosz Lipiński
Burmistrz dostał zielone światło
Idea przeniesienia augustowskiego magistratu do obiektu byłego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Młyńskiej znana jest od lat. Była jednym ze sztandarowych zapowiedzi KWW Nasze Miasto idącego do wyborów wraz z burmistrzem Walulikiem. Na przystosowanie budynku Augustów otrzymał znaczące wsparcie finansowe z urzędu marszałkowskiego, ale inwestycje blokował konserwator zabytków. Historia może znaleźć szczęśliwy finał.

Bartosz Lipiński

Duże ambicje i trudna rzeczywistość

Podstawowym argumentem przemawiającym za zlokalizowaniem urzędu miasta w budynku byłej szkoły są duże gabaryty budowli dające możliwość ulokowania tam wszystkich, obecnie rozsianych w różnych częściach miasta wydziałów. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy mogliby załatwiać swoje problemy w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się. Zwłaszcza, że nieopodal znajdują się też inne newralgiczne instytucje, jak ZUS, KRUS czy starostwo powiatowe. Pomysł od zarania budził sporo emocji i nie wszystkim się podobał. Sceptycy uważają, że skumulowanie tylu istotnych ośrodków w bliskiej lokalizacji, przy planach wybudowania tam również dużego parkingu samochodowego może wywołać paraliż komunikacyjny i trudności wyjechania stamtąd w godzinach szczytu na ulice 3 Maja i Mostową, które już dziś są wtedy bardzo mocno obciążone. Podczas dyskusji nad tą sprawą pod koniec ubiegłego roku przewodniczący klubu Nasze Miasto zauważył, że budynek byłego Gimnazjum nr 1 stanowi niewykorzystane zasoby miejskie. Jego zdaniem trudno byłoby komukolwiek sprzedać ten obiekt, dlatego lepiej zagospodarować jego przestrzeń niż skazać go na niebyt. Tym bardziej, że dużo łatwiej byłoby spieniężyć obecną siedzibę magistratu obok ronda Marconiego.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ala
ala 12.06.2018, 19:34
Ciekawe kiedy i który burmistrz Augustowa zagospodaruje plac vis a vie aktualnej siedziby. Kiedyś był tam fajny ogródek jordanowski, teraz zarasta chwastami i starszy dzieci i dorosłych.
Ben
Ben 12.06.2018, 21:29
Czy yo nie jest prywatny teren Alu?
A Siedziba um zostanie przeniesiona już w przyszłym roku.
Ciekawski
Ciekawski 12.06.2018, 11:29
Mieszkańcy są ciekawi co ze sprawą pani sekretarz miasta. Kiedy w końcu ta kobieta udzieli wywiadu? Opiszcie proszę tę historię. Po której stronie leży prawda???
Zgrana
Zgrana 12.06.2018, 22:20
Stara katarynka gra, jedną tylko melodyjkę ma.:) Słychać w niej fałszywe tony, mechanizm dawno nie był oliwiony..rozpaczliwie trzeszczy już na wszystkie strony
Pa
Pa 12.06.2018, 21:37
Pa pa
Qwerty
Qwerty 12.06.2018, 15:01
Tak to istotne ze wzgledu na wiarygodnosc burmistrza przed wyborami.
Treeww
Treeww 10.06.2018, 18:05
Z wielka radoscia odliczam dni do kolejnych wyborow . Wraz z liczną rodziną i przyjaciolmi rowniez damy swiatlo burmistrzowi - czerwone :)
zimna kuchnia
zimna kuchnia 11.06.2018, 14:19
medialne odgrzewanie zimnych kotletów każdy przecież widzi
Pies ogrodnika
Pies ogrodnika 9.06.2018, 00:06
Po tylu latach urząd miejski doczeka się normalnego budynku, który pomieści wszystkie wydziały w jednym miejscu. Nie trzeba będzie biegać z dokumentami po mieście. Bargłów mógł wybudować sobie przyzwoity i przyszłościowy budynek urzędu gminy, a w Augustowie znaleźli się ludzie którzy robili co mogli aby zablokować tą inwestycję. Niech przepadnie dofinansowanie ale obecne władze miasta nie będą miały sukcesu. Bardzo niska motywacja, odrażająca.
Podobnie było z ulicą Wilczą, podejmowano wszelkie próby aby dofinansowanie zewnętrzne do budowy ulicy cofnięto. Na szczęście władze miasta zbudują tą ulicę bez względu na to.
Dhehu
Dhehu 10.06.2018, 18:32
Proszę powiedzieć ,kto i jakie próby podejmował aby dofinansowanie zew .na budowę ulicy Wilczej zostało cofnięte?
uchwała adiacencka cd
uchwała adiacencka cd 8.06.2018, 23:41
Radio 5 podaje, iż Burmistrz uważa iż uchwalona 50% opłata adiacencka jest zbyt wysoka i niesprawiedliwa. Podjął więc działania aby obniżyć opłatę adiacencką, Wniósł własny projekt uchwały do Rady Miasta, który ustala opłatę adiacencką na poziomie 1 % Burmistrz ma nadzieję. że zostanie ona przyjęta przez Radę dla dobra mieszkańców.

https://radio5.com.pl/goscie/audycja-dzien-dobry-augustow/
Gazeciarz
Gazeciarz 13.06.2018, 09:18
Czy uchwała adiacencka nie łamie prawa bada sąd administracynny na wnilsek prokuratury. Podaje Gazeta Współczesna
Bono
Bono 8.06.2018, 23:23
Umowa na przebudowę ulicy Wilczej w Augustowie
08/06/2018
Dziś w Urzędzie Miejskim burmistrz Augustowa Wojciech Walulik podpisał umowę na przebudowę ulicy Wilczej w Augustowie. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to grudzień 2018 r.
Kongres uzdrowisk po raz pierwszy w Augustowie
Kongres uzdrowisk po raz pierwszy w Augustowie 8.06.2018, 23:14
O Kongresie Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w Augustowie, turystyce na Kanale Augustowskim oraz Karcie Turystycznej mówił we wtorek (05.06) w Audycji Dzień Dobry Augustów Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa. Nie zabrakło tematu inwestycji drogowych, strefy gospodarczej a także prac remontowych. Mowa była również o sezonie wakacyjnym i zaplanowanym kalendarzu wydarzeń na ten rok w mieście.

https://radio5.com.pl/goscie/audycja-dzien-dobry-augustow/
Pech
Pech 8.06.2018, 19:08
Też słyszałam. Burmistrz może zostać skazany jak to prawda co mówią. Coś czuję że nawet Pan od konfetti nie pomoże. Pech na całego przed samą kampanią
Asdfg
Asdfg 10.06.2018, 18:02
Jakos mo to pachnie Piętą..... ;)
August
August 8.06.2018, 09:23
W Suwałkach prezydent obronił dworzec autobusowy a w Augustowie burmistrz i radni jak zykle bezradni oj trzeba to towarzystwo w wyborach pogonić ...bo nie interesom mieszkańców są oddani a swoim interesikom...
Red
Red 7.06.2018, 18:59
A PKS nova Białystok dworzec autobusowy sprzedał tak donosi radio Białystok a burmistrz znowu się cieszy bo nabywca jeszcze przez rok utrzyma przystanek, ot gospodarz turystycznego miasta nam się trafił.
Uczeń
Uczeń 6.06.2018, 18:44
Czy budowa siedziby burmistrzato pilna potrzeba?tem bardziej że przy budowie uliczek burmistrz zdziera haracz od mieszkańców a może należy wrócić do szkoły i ten tłok rozluźnić i uczyć jak naXXI wiek przystało....
ugotowani
ugotowani 10.06.2018, 15:50
Zapraszamy ucznia na staż do um, teraz w wakacje, latem. Posadzimy po słonecznej stronie, aby nie zabrakło światła ;) Może się czegos nauczy np empatii.
Nie jestem złośliwy
Nie jestem złośliwy 10.06.2018, 15:22
Ucznia kiedy juz będziesz pracował to nie życzę abyś musiał siedzieć w ciasnej klatce rozgrzane jak puszka na słońcu, czyli pokoju od strony południowej w obecnym urzędzie.
belfer
belfer 6.06.2018, 22:45
Po pisowni sądząć do szkoły wrócić trzeba :) W szkole jesteś raczej gościem niż uczniem?

Pozostałe