Wiosenne starty biegaczy ATP Augustów

  • 5.06.2018, 13:22 (aktualizacja 05.06.2018 13:25)
  • Jolanta Wojczulis
Wiosenne starty biegaczy ATP Augustów
Zawodnicy Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego dość licznie startowali w wiosennych imprezach biegowych. Nie zabrakło ich między innymi na Cracovii Maratonie, Orlen Maratonie Warszawskim, Maratonie Podhalańskim Zakopane, Maratonie Rzym, Półmaratonie Warszawskim, Półmaratonie Białostockim, Półmaratonie Podhalańskim, Półmaratonie Doliną Rospudy Filipów, Ćwierćmaratonie Dąbrowa Białostocka, Oleckiej Trzynastce, Biegu Zwycięstwa Gołdap oraz BieguJaćwinga Filipów.

 

Jolanta Wojczulis 

-Najbardziej spektakularny sukces nasi zawodnicy osiągnęli w Festiwalu Biegowym w Filipowie. Z szóstki startujących zawodników ATP wszyscy w komplecie stanęli na podium –mówi z dumą Jan Sierocki, prezes ATP.

Kategorię open kobiet na dystansie 12,5 km wygrała Magda Bielawska, trzecia w „generalce” była Renata Ginszt. Kategorię wiekową M-50 wygrał Jan Sierocki, w kategorii M-30 Darek Dawidejt był drugi. W ramach tej samej imprezy na dystansie półmaratonu Marta Sokołowska wywalczyła czwarte miejsce w kategorii open kobiet, zdecydowanie wygrywając kategorię K-40, w kategorii M-50 Artur Kuryło był 3. Spośród zawodników ATP Augustów największe sukcesy w tym sezonie zdecydowania odnosi Renata Ginszt.

-Osiągane przez nią wyniki stawiają ją jako najlepszą zawodniczkę na Podlasiu i jedną z czołowych w kraju w jej kategorii wiekowej. Renata wywalczyła trzecie miejsce w kategorii wiekowej K-50 w dużych imprezach biegowych, czyli Półmaratonie Warszawskim i Maratonie Krakowskim, w którym to poprawiła swój rekord życiowy czasem 3:34:19, stając się tym samym najszybszą Augustowianką na tym dystansie –dodaje J. Sierocki. -Po zwycięstwach w lokalnych biegach w Filipowie i Olecku największym sukcesem okazał się start w Maratonie Podhalańskim w Zakopanem. Na wyjątkowo trudnej górskiej trasie w słonecznej pogodzie nie dała żadnych szans swoim młodszym rywalkom zdecydowanie wygrywając kategorię open kobiet. Jak sama przyznała sukcesy przyszły po ciężkiej pracy w okresie zimowym.Treningowe wyjazdy do Wiżajn, naszych Suwalskich Bieszczad Północy oraz częste wizyty na siłowni przyczyniły się do zwycięstwa w Zakopanem.

Do pasma sukcesów zawodniczek ATP zaliczyć trzeba również 1 miejsce Marty Sokołowskiej w kategorii K-40 w Biegu Zwycięstwa w Gołdapi.

Zawodniczkom i zawodnikom ATP życzymy dalszych sukcesów w drugiej części sezonu.

Jolanta Wojczulis

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe