PILNE: Prezes spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie zrezygnował

  • 4.06.2018, 14:53 (aktualizacja 04.06.2018 15:17)
  • Bartosz Lipiński
PILNE: Prezes spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie zrezygnował Na zdjęciu: Andrzej Szymonik
Andrzej Szymonik, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w Augustowie zrezygnował z piastowanej funkcji. Zamierza jednak skorzystać z trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i przez ten czas nadal będzie kierował spółką.

Bartosz Lipiński

O komentarz do sprawy poprosiliśmy m.in. Sebastiana Piekarskiego, członka rady nadzorczej spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie.

-Pan prezes poinformował mnie przed weekendem, że zrezygnował z pełnienia funkcji w spółce Wodociągi i Kanalizacje Miejskie, natomiast ma zamiar dochować okresu wypowiedzenia. Dlatego najprawdopodobniej jeszcze przez trzy miesiące będzie tę funkcję pełnił. Nie jest to decyzja nagła i nie oznacza, że pana prezesa nie ma już w spółce. Jako rada nadzorcza w związku z decyzją pana prezesa prawdopodobnie ogłosimy konkurs na to stanowisko, aby w ciągu trzech miesięcy wyłonić jego następcę. Przepisy tego nie określają, bo możemy z jednej strony znaleźć taką osobę i ją wskazać, ale skłaniamy się ku konkursowi. Jesteśmy w tym tygodniu umówieni z panem prezesem na rozmowę i omówienie sytuacji. Pan prezes zapewnił, że jest gotów dochować tego, co wynika z umowy, czyli trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jeżeli wcześniej udałoby się nam rozstrzygnąć konkurs, a pan prezes chciałby wcześniej odejść, to nie widziałbym problemu. Decyzja pana prezesa nie jest związana ze spółką, bardziej z innymi wyzwaniami zawodowymi -powiedział Sebastian Piekarski, członek rady nadzorczej spółki.

Więcej komentarzy do sprawy i jej okoliczności będzie można przeczytać w najbliższym numerze tygodnika Przegląd Powiatowy, dostępnego do kupienia od czwartku, 7 czerwca.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hobo
Hobo 5.06.2018, 22:16
Trzeba brać ludzi tutejszych związanych z naszą ziemią, którzy chcą i mogą się zaangażować w pracę dla Augustowa. Ktoś kto mieszka tu z rodziną nie będzie tak rzucał dobrej posady . Ale ... szerokiej drogi
taki plan!
taki plan! 6.06.2018, 15:44
przecież to było oczywiste, złotoustemu kończy się umowa i będzie teraz specjalistą od wodociągów :)
Zyga
Zyga 5.06.2018, 20:19
Prezes przyszedł do Augustowa "do przechowalni,, teraz zbliżają się wybory wraca do siebie powalczyć tylko kto go tu ściągnął?
Realisitc
Realisitc 5.06.2018, 16:04
Kolejny specjalista odchodzi....
Coraz ciekawiej
Niedługo Walulik może zostać sam ze swoimi dwoma przybocznymi i dwiema zastępowymi
Nomen omen
Nomen omen 5.06.2018, 23:06
marna to raczej dla Pana rekomendacja być zaliczonym do grona tych "specjalistów" co odeszli z ratusza w rozmaitych okolicznosciach. :(( Zresztą pewnie oni sami tu piszą sobie to podzwonne
Bociek
Bociek 5.06.2018, 03:26
Pracownicy odetchneli z ulga
ja
ja 4.06.2018, 23:11
Kompetencje ostatnio nie są doceniane zbyt mocno przez włodarza. Kolejny na liście tych, co odchodzą/odeszli
Rem
Rem 4.06.2018, 17:24
Szkoda
Pik
Pik 5.06.2018, 17:05
Szkoda że taki niezdecydowany raz chce...raz nie chce....

Pozostałe