Festiwal wiedzy w trójce 

  • 4.06.2018, 10:27 (aktualizacja 04.06.2018 10:32)
  • Jolanta Wojczulis
Festiwal wiedzy w trójce
Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbywają się konkursy i turnieje, których uczestnikami są najzdolniejsi uczniowie naszego powiatu. W tym roku zorganizowano je w sprawdzonej przez szkołę formule Festiwalu Wiedzy.

 

Jolanta Wojczulis

W piątek, 25 maja, gmach przy ulicy Mickiewicza 1 zgromadził wyłonionych w szkolnych eliminacjach uczniów, którzy rywalizowali w różnych dziedzinach wiedzy.Festiwal Wiedzy otworzyła dyrektor szkoły Wiesława Chrulska.Powitała uczniów, nauczycieli i jurorów konkursowych zmagań, jak również zaproszonych gości- Wojciecha Walulika burmistrza Augustowa oraz Dariusza Szkiłądzia, kierownika Wydziału Edukacji UM, pomysłodawcę Festiwalu Wiedzy. Wojciech Walulik w krótkim przemówieniu podkreślił, że docenia działania szkoły promujące uzdolnioną młodzież powiatu. W ramach Festiwalu Wiedzy odbyło się pięć konkursów rangi powiatowej, wszystkie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Augustowa.

-Trzeci Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ratownictwie Medycznym i Bezpieczeństwie uzyskał patronat Kuratora Oświaty w Białymstoku – informuje dyrektor Wiesława Chrulska. -Samorząd Szkolny oraz wolontariusze zaopiekowali się uczestnikami konkursów oczekującymi na oficjalne ogłoszenie wyników. Na boisku szkolnym można było obejrzeć pokaz baniek mydlanych w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Jarosława Zyskowskiego, zaś w holu szkoły wyeksponowano roboty skonstruowane przez uczniów biorących udział w zajęciach koła robotyki, które prowadzi nauczyciel fizyki Janusz Cichor.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe