Firma BAT zamknęła fabrykę … na 3 dni 

  • 2.06.2018, 17:00 (aktualizacja 02.06.2018 17:10)
  • Bartosz Lipiński
Firma BAT zamknęła fabrykę … na 3 dni
Firma British American Tobacco jest od lat nie tylko chlubą naszego miasta, ale również największym pracodawcą w Augustowie zatrudniającym obecnie 1260 pracowników. Dlatego tym większym zaskoczeniem mogła być informacja o zamknięciu augustowskiej fabryki ... na 3 dni.

Bartosz Lipiński

Największy pracodawca w Augustowie

British American Tobacco to uznana międzynarodowa marka z wieloletnią tradycją na rynku tytoniowym. Fabryka w Augustowie jest dla BAT inwestycją strategiczną. To tutaj od lat konsekwentnie przenoszone są moce produkcyjne z innych zakładów w Europie: z Belgii w 2004 r., z Wielkiej Brytanii w 2006 r., z Holandii w 2007 r. i z Niemiec w roku 2016. Produkcja realizowana jest dla około 50 krajów w Europie i na świecie. Od ponad dwudziestu pięciu lat BAT konsekwentnie inwestuje w Augustowie. Szacuje się, że tylko w ciągu ostatnich 3 lat kwota inwestycji w naszym mieście osiągnęła pułap 750 milionów złotych. Augustowska fabryka znajduje się w ścisłej czołówce najważniejszych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Grupy British American Tobacco na świecie. W grudniu ubiegłego roku została uruchomiona nowa część augustowskiej fabryki, a wydarzenie uświetnił swoją obecnością Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WIRUS
WIRUS 9.06.2018, 07:11
TYTOŃ POCHODZI Z ZAGRANICY NIE MA ANI GRAMA POLSKIEGO TYTONIU . WIEM SKĄD POCHODZI KAŻDA DOSTAWA . A ŻE MIESZKANIA NIE MOŻNA WYNAJĄĆ PO NORMALNEJ CENIE .

Pozostałe