Nasi na mistrzostwach Europy

  • 28.05.2018, 07:13 (aktualizacja 28.05.2018 13:29)
  • Jolanta Wojczulis
Nasi na mistrzostwach Europy
Podopieczni Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin walczyli o najcenniejsze medale podczas wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które rozegrano w Warnie. Augustowski klub karate reprezentowało czterech zawodników.

Jolanta Wojczulis

32 już edycja mistrzostw odbyła się w Warnie w Bułgarii w dniach 19-20 maja. W sumie w zawodach wzięło udział 630 zawodników z 26 państw Europy. Z naszego klubu o medale walczyło czterech karateków: seniorzy Adam Kawka oraz Marcin Sturgulewski oraz juniorzy Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik i Jakub Tomkiewicz.

-W sobotę, w pierwszym dniu zawodów startowali nasi juniorzy Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik oraz Jakub Tomkiewicz, niestety nie udało się im stanąć na podium. Kuba Tomkiewicz w kategorii -60kg, przegrał swoją walkę z reprezentantem Hiszpanii, a Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik w kategorii +80kg uległ dla późniejszego mistrza Europy swojej kategorii z reprezentacji Rosji.

Kolejnego dnia w niedzielę o tytuł mistrza walczyli seniorzy.

-Adam Kawka startował w kategorii kumite -70kg, w pierwszej walce uległ zawodnikowi Hiszpanii po dogrywce, który w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce. Z kolei Marcin Sturgulewski wywalczył trzecie miejsce w indywidualnym kata i pierwsze miejsce w Team Kata. –dodaje W. Matyka. -Na pewno wszystkim naszym zawodnikom start w tych Mistrzostwach Europy przyniósł dużo przeżyć i bagaż kolejnych doświadczeń –dodał W. Matyka.

Waldemar Matyka i jego podopieczni serdecznie dziękują sponsorom bez którym wyjazd na mistrzostwa nie byłby możliwy, należą do nich: Urząd Miasta w Augustowie, Balt Yacht, odział banku BGŻ w Augustowie, Hurtownia Zdzisława Muchy, POM Augustów oraz Ubezpieczenia Dariusz Nerko.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe