Biegali po terenie z mapą  

  • 27.05.2018, 06:58
  • Jolanta Wojczulis
Biegali po terenie z mapą
Już po raz czwarty dzieci i młodzież szkolna walczyła o Puchar Burmistrza Augustowa w Orientacji Sportowej. Uczestnicy zawodów, które odbyły się w poniedziałek, 14 czerwca, musieli nie tylko świetnie pobiec, ale także „ruszyć głową”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Integracja oraz UKS „Integracja –Kormoran”.

W poniedziałkowych zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Oprócz augustowian o najlepsze miejsca walczyli też uczniowie zJanówki i Suwałk. Przypomnijmy, że bieg na orientację polega na pokonaniu wyznaczonej na mapie trasy, na której znajdują się punkty, które trzeba zaliczyć w odpowiedniej kolejności. Każdy z zawodników ma inną mapę. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej dotrze do wszystkich punktów.

Poniedziałkowe zawody rozegrano w czterech kategoriach: szkoły podstawowe (dystans 1400 m) i gimnazja (dystans 2500 m) z podziałem na płeć. W pierwszej kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Paulina Haponik, natomiast wśród chłopców najszybszy okazał się Stanisław Chmielewski. W kategorii gimnazjalistów najlepszą z dziewcząt okazała się Karolina Rogowska, z chłopców na najwyższym podium stanął Kacper Karbowski.

Obecny na zawodach burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, który otwierał wyścigi chwalił pomysł zawodów, ponieważ łączą one przyjemne z pożytecznym.

-Bieg, myślenie i piękno przyrody augustowskiej, czyli łączymy trzy w jedno –powiedział.

Po wysiłku nie tylko fizycznym, ale też umysłowym młodzi ludzie mogli się posilić i ugasić pragnienie.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe