Edyta mistrzem Polski

  • 24.05.2018, 12:57
Edyta mistrzem Polski
Dopiero niedawno wróciła do sportu i ma na swoim koncie już kolejny sukces. Edyta Dzieniszewska- Kierkla wywalczyła złoty medal i tym samym tytuł mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Kajakarstwie w Sztumie. Inni zawodnicy Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta również poradzili sobie dobrze.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie odbywały się w weekend (19-20 maja). W zawodach wzięło udział ponad 680 uczestników z 63 miast z całej Polski. Na turniej zjechali się najlepsi kajakarze w kraju, a także ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Wśród rekordowej liczby zawodników nie zabrakło naszych kajakarzy z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta. Rewelacyjnie poradziła sobie nasza utalentowana Edzia, która przypomnijmy, niedawno wróciła do sportu po urodzeniu synka Oliwiera. Edyta wywalczyła złoty medal i tym samym tytuł mistrza Polski na dystansie 10 km w kategorii seniorki.

-Edyta wyprzedziła o jedną sekundę Martę Witkowską z Olimpii Elbląg i o 45 sekund Kingę Jankowską z klubu Baza Mrągowo. W sumie w tym wyścigu wzięło udział 18 zawodniczek –dodaje trener Jerzy Grąbczewski. -W kategorii seniorów startowało z kolei 31 kajakarzy, Adam Wysocki uplasował się na czwartym miejscu z pięciosekundową stratą do pierwszego.

Bardzo dobrze wypadli też młodzicy, na dystansie 5 km Wojciech Polkowski i Kacper Dubnicki w dwójce zajęli czwarte miejsce, natomiast Grzegorz Trochim w jedynce zajął siódme miejsce.

-Starsi koledzy, juniorzy młodsi Mikołaj Walulik i Barszczewski Łukasz w dwójce po bardzo ostrej rywalizacji z 25 osadami zajęli bardzo wysokie piąte miejsce –dodaje J. Grąbczewski. -Mniej szczęścia miały Aleksandra Twardowska i Faustyna Skorupa, które zaliczyły wywrotkę w dwójce, a w jedynkach na dystansie 10 km, A. Twardowska zajęła 15 miejsce, a F. Skorupa 19 miejsce na 30 startujących juniorek starszych. Jeden z naszych kajakarzy Łukasz Barszczewski zamiast do domu po zawodach pojechał na swój pierwszy obóz Kadry Polski Juniorów Młodszych do Wałcza na który zakwalifikował się po konsultacji szkoleniowej w kwietniu. Mam nadzieję, że to początek owocnej kariery sportowej.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JOLA
JOLA 25.05.2018, 20:27
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA DLA PANI I MALUSZKA
Wojtek
Wojtek 24.05.2018, 21:59
Brawo Edyto. Duma Augustowa. BRAWO
rene
rene 24.05.2018, 15:35
Gratuluje z całego serca pani Edyto!!!! Wspaniale jest patrzeć na tak aktywne kobiety. Młodzież od najmłodszych lat też się uczy od mamy! ;bardzo miło na to patrzeć ;-)

Pozostałe