Na kółkach nad Sajno

  • 19.05.2018, 07:50
  • Jolanta Wojczulis
Na kółkach nad Sajno
Dużo zdrowego ruchu, wybornej zabawy i świeżego powietrza. Tego wszystkiego mogli zaznać uczestnicy IX już edycji Rowerowej Wycieczki Rodzinnej, która odbyła się w niedzielę, 13 maja, a jej organizatorem był Augustowski Klub Sportów Rowerowych i Wrotkarskich „WIR”.

Uczestnicy wycieczki rowerowej tradycyjnie wyruszyli z Rynku Zygmunta Augusta, leśną trasą wiodącą przez Puszczę Augustowską, na plażę przy Ośrodku „Skowronek” (nad Jeziorem Sajno), gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Cała impreza miała bowiem charakter rekreacyjnego pikniku rodzinnego urozmaiconego wieloma atrakcjami wiążącymi w sobie aktywność i dobrą zabawę.

Dzieciaki mogły skorzystać między innymi z dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych oraz w maratonie rowerowym. Dzieci licznie gromadziły się też przy stoisku z watą cukrową oraz przy ściance wspinaczkowej. Najmłodszym uczestnikom wycieczki wielką frajdę sprawili również druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów – Lipowiec. Strażacy pozwalali maluchom wsiąść do wozu bojowego, nakładać hełmy ochronne oraz pokazali próbkę gaśniczych umiejętności, które zrobiły na młodych cyklistach ogromne wrażenie. Nie zabrakło także dobrej muzyki, którą można było usłyszeć dzięki młodym zdolnym muzykom z kapeli „The Boars” w składzie: Tomek Kopecki – wokal, Maks Pużyński - gitara elektryczna, Bartosz Gajewicz–perkusja, Sebastian Szyperek -gitara basowa oraz gościnnie Maciej Gajewicz –saksofon.

Po sportowych zmaganiach można było posilić się smakowitą kiełbaską z ogniska oraz spałaszować coś słodkiego. Dla spragnionych nie zabrakło też wody i soków. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni, a było ich nie mało.

-Z centrum miasta do ośrodka Skowronek wyjechało ponad 200 osób –poinformował mnie Arek Hawryluk prezes Augustowskiego Klubu Sportów Rowerowych i Wrotkarskich „WIR”. –Sporo osób dojechało też do nas podczas trwania pikniku.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą wycieczki, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem był świętej pamięci Janek Bukłaho.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe