Lekkoatletyczne zmagania w czwórce  

  • 21.05.2018, 09:34
Lekkoatletyczne zmagania w czwórce
Już po raz szósty uczniowie klas trzecich augustowskich szkół podstawowych stanęli w lekkoatletyczne szranki. Zmagania odbywały się w ramach Międzyszkolnego Turnieju Sprawnościowego Klas Trzecich O Puchar Dyrektora SP4 w Augustowie. Podczas sportowych konkurencji nie zabrakło ekipy kibiców szkolnych drużyn.

Pięć drużyn ze szkół podstawowych w Augustowie rywalizowało w środę, 9 maja, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4. O puchar dyrekcji czwórki zmagało w sumie 55 uczniów trzecich klas szkół podstawowych. Na trybunach hali nie zabrakło też kibiców, którzy z transparentami, pomponami zagrzewali do walki swoich szkolnych kolegów. Drużyny walczyły w dziewięciu konkurencjach. Były skoki, biegi czy rzucanie piłką. Zawody organizowane są od momentu powstania hali sportowej.

-Starsze dzieci z naszej szkoły miały wielokrotnie okazję uczestniczenia w różnego rodzaju zawodach, zarówno w szkole, jak i poza nią. Maluchy zaś tych okazji miały niewiele. Tak więc kiedy powstała hala sportowa zrodziła się idea, by stworzyć turniej dla młodszych klas, aby młodsi uczniowie mogli rywalizować w warunkach zbliżonych do profesjonalnych zawodów sportowych –mówi Anna Karpińska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. -Konkurencje oceniane są przez sędziów, nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły wspieranych przez uczniów starszych klas. Podczas turnieju panuje atmosfera profesjonalnych zawodów. Na uczestników czekają puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez władze miejskie oraz przez rodziców uczniów naszej szkoły. Nagradzamy także kibiców szkolnych drużyn. Dzieciaki o tym wiedzą i solennie przygotowują się do dopingu swoim rówieśnikom.

Anna Kopiczko, dyrektorka czwórki dodaje zaś, że turniej jest organizowany także z innego powodu.

-Uczniowie naszych trzecich klas biorą też udział w programie „Lekkoatletyka Dla Każdego”. Takie zawody to także element tego projektu. Zajęcia w tym programie prowadzi Jolanta Sowól –wyjaśnia Anna Kopiczko. –Turniej to nie tylko okazja do zapoznania się z atmosferą i zasadami zawodów sportowych, ale także nauka zasad fair play.

W zorganizowanie turnieju zaangażowanych było wiele osób, za co dyrekcja szkoły niezmiernie dziękuje. Wśród nich są nauczyciele, rodzice oraz uczniowie czwórki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Na dzieci czekał też poczęstunek.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe