Pamiętali o matce ziemi

  • 16.05.2018, 08:14
Pamiętali o matce ziemi
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji placówka zorganizowała spotkanie z leśnikiem, konkurs plastyczny, poetycki i fotograficzny. Tematem zmagań było tworzenie eko-strojów z surowców wtórnych, poezji promujące ochronę środowiska oraz zdjęć roślinności w nietypowych miejscach.

Obchody Światowego Dnia Ziemi odbywały się we wtorek, 24 kwietnia. Społeczność szkolna w swoich murach gościła Karola Chodkiewicza z Nadleśnictwa Augustów. Tego dnia klasa VI przygotowała krótki apel, zaś uczniowie klas I-VII zaprezentowali się w zaprojektowanych eko-strojach. Dodatkowo każda klasa wykonała plakaty związane z dniem ziemi. Nastąpiło również podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej oraz gminnego konkursu z okazji dnia ziemi pod tytułem „W kierunku Natury". Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ekologii, promocja wrażliwości na zanieczyszczenie i degradację środowiska naturalnego człowieka. Zmagania były też okazją do kształtowania wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac oraz uwrażliwiania na przyrodę i środowisko naturalne. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Augustów i podzielony był na trzy kategorie. Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne, polegające na wykonaniu ulubionego zwierzaka w wersji ekologicznej, czyli z wykorzystaniem surowców wtórnych. Natomiast młodzież z klas IV-VI miała za zadanie napisać wiersz promujący ochronę środowiska, przyrodę i środowisko naturalne. Uczniowie klas VII wzięli zaś udział w konkursie fotograficznym, polegającym na uchwyceniu np. drzewek na gzymsach, dachach komórek, roślinności wyrastającej z murów czy w pęknięciach asfaltu. Do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu szkół: z Białobrzeg, Kolnicy, Netty, Jabłońskich, Janówki, Rutek i Żarnowa. W sumie na konkurs wpłynęły 34 prace plastyczne, 15 wierszy oraz 11 fotografii. Przy ocenie prac pięcioosobowe jury brało pod uwagę twórczą pomysłowość i wyobraźnię w zakresie przedstawienia tematu, ogólną estetykę i samodzielne wykonanie prac oraz stopnień opanowania technik plastycznych. Nagrody w gminnym konkursie z okazji „W kierunku Natury" ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Augustów. Społeczność szkolna podziękowania kieruje do Wojciecha Szostaka Karola Chodkiewiczowa za pomoc w organizacji konkursu. Organizatorki konkursu były panie Agnieszka Rybi i Elżbieta Jarząbska.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe