Remont pełną parą

  • 15.05.2018, 08:10
Remont pełną parą
W najlepsze trwa modernizacja ulicy Hożej w Augustowie. W związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu drogowego. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace na Hożej potrwają do końca czerwca. Potem roboty przeniosą na ulicę Licealną, która także będzie remontowana.

O planowanym remoncie Hożej i Licealnej na naszych łamach pisaliśmy wielokrotnie. Niemniej jednak augustowianie, którzy nawet mieszkają nieopodal przeprowadzanej inwestycji, dopytują naszych dziennikarzy o to, co się dzieje na tej ulicy. Tak więc wychodząc naprzeciw informacyjnym potrzebom augustowian, wracamy do sprawy tego remontu. Będziemy też na bieżąco relacjonować postępy w pracach.

Przebudowa ulicy Hożej, od 3 Maja do Licealnej i Licealnej rozpoczęła się parę tygodni temu. Inwestycja przeprowadzana jest przez władze powiatowe, przy wsparciu władz miejskich, Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie i dofinansowaniu w ramach „Podlaskiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych”. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych jezdni. Na ulicy Licealnej dodatkowo zaplanowano przebudowę chodników i zatok parkingowych. Prace przy ulicy Hożej mają zakończyć się do końca czerwca, a na Licealnej do końca sierpnia, ale jak informuje Daniel Hiero, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie, wykonawca robót obiecał dołożyć wszelkich starań, by ulica Hoża oraz roboty w zakresie nawierzchni jezdni na ul Licealnej zostały wykonane do końca czerwca. Tak duże przedsięwzięcie drogowe wymaga wprowadzenia ograniczeń w ruchu drogowym. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo część ulicy Hożej jest obecnie wyłączona z ruchu pojazdów.

- Są ulice w centrum miasta, które pełnią istotną rolę w układzie komunikacyjnym. W związku z realizacją tej inwestycji nie da się uniknąć utrudnień – dodaje Daniel Hiero. -Na czas wykonywania poszczególnych robót zmianie ulegać będzie organizacja ruchu drogowego, prosimy zatem większą uwagę zwracać na znaki drogowe. Liczymy na zrozumienie wszystkich użytkowników ulicy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Objazd jest możliwy ulicami równoległymi tj. ul. Kościelną lub ul. Brzostowskiego. O dalszych utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przechodzień
Przechodzień 16.05.2018, 16:35
Miasto pięknieje :) pięknieje :)) ulica za ulicą .
Jeszcze jak zrobią ratusz a rozbiorą ( najlepiej) dom partii a obecnie siedziba um to będzie ładnie..

Pozostałe