Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi pod hasłem: „Czysty las, wokół nas”

  • 12.05.2018, 09:47
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi pod hasłem: „Czysty las, wokół nas”
W dniu 27.04.2018 roku w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem: „Czysty las, wokół nas”. Z uwagi na atrakcyjne położenie naszego przedszkola, które umiejscowione jest w przepięknej scenerii zielonego lasu, nawiązaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Augustów, włączając się w akcję sprzątania ziemi.

Z uwagi na atrakcyjne położenie naszego przedszkola, które umiejscowione jest w przepięknej scenerii zielonego lasu, nawiązaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Augustów, włączając się w akcję sprzątania ziemi.

W związku z tym, cztery grupy: „4-latki Kotki”, „6-latki Zajączki”, „5-latki Biedronki”, „5-6latki Słoneczka” pod przewodnictwem pracownika Nadleśnictwa Augustów – Leśnictwo Lipowiec pana Remigiusza Maciejewskiego oraz nauczycieli i specjalistów przedszkola wyposażone w ochronne rękawiczki i worki udały się do lasu.

Długo nie trzeba było szukać różnego rodzaju papierów, pudełek, butelek i innych odpadów, gdyż „jeden leżał obok drugiego”. Dzieci z naszego przedszkola z wielkim entuzjazmem i impetem sprzątały las przyczyniając się do tego, aby nasza planeta była czysta i zadbana. Należy podkreślić, iż w dzisiejszych czasach ochrona środowiska jest bardzo potrzebna, a nawet konieczna.

Organizatorki Monika Zielonka, Jolanta Klukowska, Anna Palczewska, Anna Orchowska, Sylwia Orbik dziękują Nadleśnictwu Augustów – Leśnictwo Lipowiec za współpracę, zaś wszystkim uczestnikom za udział w działaniu na rzecz przyrody, zwłaszcza dzieciom i ich nauczycielom. Mamy nadzieję, iż podnieśliśmy świadomość ekologiczną przedszkolaków oraz ich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Na zakończenie akcji pod hasłem „Czysty las, wokół nas” pan Karol Chodkiewicz – specjalista do spraw edukacji leśnej wręczył dzieciom drobne upominki w postaci widokówek, książek edukacyjnych, kolorowanek i innych drobiazgów.

Nadleśnictwu Augustów z góry dziękujemy za wieloletnią i udaną współpracę. Do zobaczenia za rok..

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe