Upamiętniamy historię poprzez sport  

  • 14.05.2018, 06:06
Upamiętniamy historię poprzez sport
Rozmowa z Karolem Włodarczykiem prezesem Stowarzyszenia Woda Las oraz Antonim Kuźmą sekretarzem stowarzyszenia o początkach organizacji i najbliższych jej planach.

Wiem, że jesteście jeszcze stosunkowo młodym stowarzyszeniem, ale z pewnym już dorobkiem. Ostatnio miałam przyjemność pisania o waszej świetnej inicjatywie, którą był Bieg Nocny Powstańca upamiętniający bohaterów Powstania Styczniowego. Wróćmy jednak do waszych początków.

Karol Włodarczyk –Rzeczywiście jesteśmy dość młodzi. Nasze stowarzyszenie powstało w czerwcu 2016 roku i liczyło 15 członków. Idea powstania chodziła nam po głowach już wcześniej, ale trochę czasu zabrało ustalenie ostatecznej formy tej organizacji. Potem z kolei trochę czasu pochłonęło zarejestrowanie w KRS,ponieważ na ogół czegoś tam brakowało. Pokonaliśmy jednak w końcu te problemy biurokratyczne i od czerwca 2016 roku można powiedzieć, że działamy.

Czym dokładniej zajmuje się stowarzyszenie?

Antoni Kuźma -Stowarzyszenie Woda Las ma w statucie wpisane różne formy prowadzenia działalności, ale w tej chwili koncentrujemy się na imprezach sportowo-historycznych.

Proszę powiedzieć o tym trochę więcej

A.K. - Postanowiliśmy zainicjować akcję„Historia poprzez sport”. Polega ona na połączeniu imprezy sportowej z wydarzeniem historycznym upamiętniającym nasz region. Za pomocą tej akcji chcemy przybliżyć wydarzenia, które przed laty miały miejsce na tych terenach. Przykładem może być wspomniany przez panią wcześniej, zorganizowany w styczniu Nocny Bieg Powstańca. W pakiecie startowym tego biegu znajdowała się między innymi broszura przygotowana przez nasze stowarzyszenie, opisująca przebieg Powstania Styczniowego w ówczesnym województwie augustowskim.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 14.05.2018, 14:21
Super chłopaki. Tak trzymać w końcu coś w gminie się dzieje

Pozostałe